З 1 червня польські лікарні повертаються до нормальної роботи

З 1 червня польські лікарні повертаються до нормальної роботи

Протиепідемічні заходи, ужиті урядами багатьох країн у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу SARS-CoV-2, вплинули на всі сфери економіки, у тому числі системи охорони здоров’я. Робота багатьох лікарень була практично паралізована, а все навантаження лягло на лікувальні установи, які переорієнтувалися на роботу виключно з пацієнтами, підозрюваними на зараження SARS-CoV-2.

Ця проблема не оминула й Польщу. Через загрозу поширення COVID-19 у середині березня 2020 р. Міністерство охорони здоров’я вирішило тимчасово перепрофілювати 21 лікарню під роботу з пацієнтами, у яких підозрюється коронавірусна інфекція. Інші лікувальні установи – поліклініки та лікарні пішли на карантин. У багатьох лікарнях лікарі працювали в такому режимі: один лікар у відділенні та один на телефоні. Приймали тільки термінові випадки, планові операції не проводилися, лікарі поліклінік вели прийоми по телефону. І так було приблизно до середини травня.

18 травня відбулася конференція за участю міністра охорони здоров’я Лукаша Шумовського, у ході якої стало зрозуміло, що вже з 1 червня міністерство має намір схвалити повернення лікувальних установ до нормальної роботи. Міністр також підкреслив, що спалахи інфекції в країні перебувають під контролем.

Лукаш Шумовський повідомив, що загроза переповненості лікарень стає все меншою. Так, у середині травня на 11 тис. ліжок в інфекційних лікарнях і відділеннях знаходилося близько 2,2 тис. пацієнтів. Наприклад, у Любліні в лікарні на 300 ліжок було всього 17 пацієнтів, а в Любуське – 2 пацієнти на 200 ліжок.

За словами міністра, з 1 червня кількість інфекційних лікарень буде поступово скорочуватися. Утім, перепрофільовані лікарні отримало гарне оснащення, і якщо виникне друга хвиля епідемії, яка очікується восени, то ці медичні установи будуть готові в будь-який момент розпочати приймати пацієнтів із COVID-19.

Лікарні та поліклініки повертаються до звичного режиму роботи

Процес повернення до нормальної роботи інших лікарень і поліклінік також почнеться з 1 червня після консультацій із воєводами та директорами регіональних відділень Національного фонду охорони здоров’я. Однак багато лікарень почали приймати планових пацієнтів уже із середини травня. А в інших адміністрація оголосила про те, що планових пацієнтів можна починати приймати з 1 червня.

Таким чином, до кінця травня робота лікарень у Польщі помітно пожвавилася. Чи означає це припинення протиепідемічних заходів? Лукаш Шумовський із цього приводу повідомив, що на сьогодні намітилася тенденція до зниження захворюваності, однак спалах може виникнути в будь-який момент, якщо різко скасувати всі протиепідемічні заходи.

Міністра охорони здоров’я також запитали про строки носіння масок. Він відповів, у разі якщо тенденція до зниження захворюваності збережеться, то для початку буде дозволено не носити маски на вулиці. Це рішення реалізоване починаючи з 30 травня. Маски можна не надягати на вулиці та в приміщеннях, де забезпечена відстань між людьми 2 м.

Згідно з даними, наданими Міністерством охорони здоров’я, усього в Польщі за час пандемії було зафіксовано більше 21 тис. випадків зараження SARS-CoV-2 і близько 2,5 тис. пацієнтів були госпіталізовані у зв’язку із захворюванням. До кінця травня виконано майже 780 тис. тестів. У цілому на боротьбу із загрозою епідемії Польща вже витратила більше 850 млрд зл.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши