Графік роботи лікаря в Польщі – вибір залишається за лікарем

Графік роботи лікаря в Польщі – вибір залишається за лікарем

Графік роботи лікаря в Польщі багато в чому залежить від бажання самого лікаря. Відразу звертаємо увагу, що він може працювати за трудовим договором чи за контрактом, або ж суміщати роботу за договором і за контрактом у різних лікувально-профілактичних установах.

Якщо лікар працює за договором, то тривалість робочого дня чітко регулюється Законом. Якщо ж лікар укладає контракт, то може працювати скільки хоче, головне, щоб це не позначалося на його здоров’ї та безпеці пацієнтів.

Робота за трудовим договором

Згідно із Законом робочий день лікаря триває 7 год. 35 хв. У середньому на тиждень лікар працює 37 год. 55 хв., а тривалість робочого тижня становить 5 днів. Іноді робочий тиждень може бути 6 днів, але таке перепрацювання врівноважується зменшенням днів роботи в інші тижні. Ці стандарти діють для розрахункового періоду – 3 місяців.

Понад ставку лікар може брати звичайні чергування або чергування за викликом, які польські лікарі називають «на телефоні». Така робота оплачується додатково й досить непогано. За нічне чергування й чергування у вихідні та святкові дні доплата становить 100 % до базової вартості 1 год. роботи, а за чергування в денні години та «на телефоні» – 50 %. Чергувати можуть тільки лікарі, які працюють у стаціонарі, що надає цілодобову медичну допомогу.

Максимальний щотижневий робочий час, включаючи понаднормовий або час за викликом, не може перевищувати 48 год. на тиждень. Однак це обмеження не поширюється на лікарів, які погоджуються чергувати більше 48 год. – це так зване застереження про відмову або виключення ліміту. Закон дозволяє лікареві відкликати його з повідомленням за один місяць.

Закон не тільки лімітує робочий час, але й визначає право лікаря на відпочинок. Лікар має право як мінімум на 11 год. безперервного відпочинку щодня. Відразу після чергування лікар, який працює за трудовим договором без виключення ліміту, відпочиває мінімум 11 год. При цьому в законодавстві відсутні положення, що визначають тривалість чергування, крім чергування «на телефоні» – воно не може перевищувати 24 год.

Крім щоденного відпочинку Закон передбачає тривалість щотижневого відпочинку. Так, лікар має право принаймні на 35 год. безперервного відпочинку щотижня, включаючи 11 год. безперервного щоденного відпочинку. Однак, якщо вимагають обставини, щотижневий відпочинок може бути скорочений до 24 год.

При такому складному правовому полі важко дати однозначну відповідь на запитання: скільки може працювати лікар, який підписав відмову про ліміт? Польська національна профспілка лікарів запропонувала межу – 67 год. Але, залежно від того, буде щотижневий відпочинок 35 чи 24 год., максимальний робочий час на тиждень може досягати 100 і навіть 120 год. на тиждень, і це не буде порушенням Закону.

Робота за контрактом

Лікарі, які погоджуються на цивільно-правовий договір, можуть працювати скільки захочуть. Скільки саме? Це невідомо, тому що правила не встановлюють чіткої межі в цьому випадку. При такому варіанті обмеження виникають тільки у зв’язку з обов’язком лікаря проявляти належну обачність. Іншими словами, лікарі-контрактники можуть працювати доти, доки можуть виконувати свою роботу безпечно.

P. S. У Польщі здебільшого лікарі працюють не тільки на ставку, але й беруть чергування, а також різноманітні підробітки в поліклініці, приватних лікувально-профілактичних установах або ведуть прийом як приватні фахівці-практики. Тобто можливостей для отримання додаткового заробітку багато, і це заохочується.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши