У Польщі можна буде здобути вищу медичну освіту в професійному училищі: лікарське самоврядування обурене

У Польщі можна буде здобути вищу медичну освіту в професійному училищі: лікарське самоврядування обурене

Представники польського лікарського самоврядування звернулися до Президента Польщі з вимогою не підписувати закон, який дозволить відкрити медичні факультети у вищих професійних училищах.

Дотепер вищу медичну освіту в Польщі можна було здобути в медичному університеті або на медичному факультеті гуманітарного університету. Що стосується вищих професійних училищ, то починаючи з 2018 р. вони надають освіту першого та другого рівня, навчання в магістратурі та спеціалізовану освіту.

У чому відмінність вищого професійного училища від університету? Головна відмінність полягає в тому, що університет крім освіти займається наукою, а вище професійне училище тільки освітою. Тому звання доктора наук можна здобути тільки після університету. Для розуміння практичного значення досить сказати, що у вищих професійних училищах здобувають освіту польські медсестри.

Прийнявши закон, що дозволяє вищим професійним училищам набирати студентів на лікарський факультет, Сейм фактично визнав, що лікарів можуть навчати ті самі викладачі, які навчають медсестер. Не дивно, що польська лікарська спільнота обурена таким рішенням Сейму.

«Даний закон призведе до зниження стандартів вищої медичної освіти», – підкреслює медичне самоврядування та просить Президента не підписувати його, а передати в Сейм для повторного розгляду.

«Ми категорично проти цих положень. Процес їх прийняття є скандальним, образливим і демонструє повну зневагу до медичної спільноти», – написав президент Головної лікарської палати в Twitter.

Як зазначає президія Вищої медичної ради, професійні коледжі не готові до навчання лікарів на досить високому рівні. «Освіта лікаря – це не тільки навчання професійним компетенціям, але й освіта в широкому гуманістичному контексті з особливою увагою на етичне ставлення. Для підготовки хороших лікарів потрібен багатопрофільний академічний персонал – як теоретики, так і клініцисти, а також відповідні клінічні об’єкти, лабораторії, дослідні центри, лабораторії та обладнання», – говориться у зверненні лікарського самоврядування до Президента Польщі.

Від себе зазначимо, що диплом лікаря, здобутий у вищому професійному училищі, не буде визнаватися за кордоном Польщі, оскільки згідно з європейською Директивою лікар – це фахівець із вищою освітою, здобутою саме в університеті. Тому вищезгадане рішення Сейму – це чергова невдала спроба вирішити проблему кадрового голоду в системі охорони здоров’я Польщі.

Найімовірніше, навіть у випадку підписання Закону Президентом такі факультети не будуть мати попит серед польських випускників, адже той, хто хоче бути лікарем, піде навчатися до медичного університету, щоб мати можливість у подальшому практикувати за кордоном або займатися наукою.

P. S. Для наших лікарів, які планують переїхати до Польщі для подальшої роботи за спеціальністю, подібні неефективні рішення Сейму несуть певну користь – проблема кадрового дефіциту не буде вирішена в найближчі роки, а отже, у країні зростатиме попит на лікарів з-за східного кордону. Якщо ж Сейм піде назустріч польській медичній спільноті й підніме зарплати для лікарів у 2-3 рази, щоб зменшити їхній відтік на захід, то й таке рішення зіграє на руку нашим лікарям. У будь-якому разі лікарі-іноземці залишаються у виграші.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши