Програма відновлення польської економіки після пандемії: сектор охорони здоров’я отримає більше 4 млрд євро

Програма відновлення польської економіки після пандемії: сектор охорони здоров’я отримає більше 4 млрд євро

Усі держави – члени ЄС, включаючи Польщу, готують плани реконструкції національної економіки, які мають бути подані на розгляд Європейської комісії до кінця квітня. Уряд хоче завершити роботу над проєктом після 20 квітня, а в травні оприлюднити його основні положення.

Однією із ключових сфер економіки, куди будуть спрямовані кошти Фонду реконструкції ЄС для боротьби з наслідками пандемії, є охорона здоров’я. Однак, на думку деяких експертів, політики запланували недостатній обсяг додаткового фінансування для цього сектору.

Національний план реконструкції – це програма інвестицій і реформ, підготовлена урядом на найближчі роки. Його мета – зміцнити економіку після кризи та вивести її на новий шлях.

Польща отримає від Фонду реконструкції ЄС для боротьби з наслідками пандемії близько 44 млрд євро та стане четвертим за величиною бенефіціаром. Згідно з вимогами ЄС, 37 % цих коштів будуть витрачені на «зелену» трансформацію, 20 % – на розвиток цифрових технологій, 17,9 % – на охорону здоров’я.

Наприкінці лютого міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський представив проєкт плану відновлення сектору охорони здоров’я після пандемії. Фінанси будуть спрямовані на розвиток таких напрямків: інфраструктура та електронна охорона здоров’я, медичний персонал, медичні науки, фармація та медичне обладнання. Ідеться про більш ніж 4 млрд євро додаткового фінансування.

Однак представники польської науки, у тому числі декани фармацевтичних і хімічних факультетів провідних вишів країни, закликали збільшити обсяг коштів для розвитку фармацевтичної промисловості. На їхню думку, це історична можливість розвинути фармацевтичне виробництво за рахунок коштів ЄС, що дозволить модернізувати економіку.

Розвиток медичного персоналу – одне із пріоритетних завдань польської охорони здоров’я. Із цього приводу міністр охорони здоров’я, представляючи проєкт плану, підкреслив таке: «Сама по собі інфраструктура не лікує. Саме кадри є вузьким місцем не тільки в боротьбі з епідемією, але також і у відновленні здоров’я поляків».

«Ми хочемо працювати над збільшенням кількості медичних кадрів, створюючи відповідні умови для їхнього навчання, інвестуючи в модернізацію навчальної бази та впровадження системи мотивації», – підкреслив Адам Недзельський.

Роботу над планом реконструкції національної економіки координує Міністерство розвитку, праці та технологій. 2 квітня завершився процес суспільних консультацій. За словами Вольдемара Буди, заступника міністра праці та регіональної політики, у проєкті плану передбачене значне збільшення фінансування госпітального сектору.

Нагадаємо, що в 2021 р. на охорону здоров’я в державному бюджеті Польщі передбачено близько 5 млрд дол. США. А обсяг коштів Національного фонду охорони здоров’я становить більше 103 млрд дол.

Коли ж польська економіка почне відновлюватися? Національна програма імунізації може сприяти розморожуванню значної частини економіки наприкінці травня – початку червня поточного року. Про це заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. Він підкреслив, що темпи зняття обмежень будуть залежати від темпів вакцинації проти коронавіруса. За словами польського прем’єра, для того, щоб повернутися до нормального життя, близько 25 млн поляків повинні пройти вакцинацію.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши