Польща готується до чергової хвилі коронавірусу, а поляки не поспішають вакцинуватися

Польща готується до чергової хвилі коронавірусу, а поляки не поспішають вакцинуватися

У Польщі відзначається зниження інтересу до щеплень проти COVID-19. Незважаючи на стимули у вигляді європейського сертифіката, який дозволяє безперешкодно перетинати кордони ЄС, і прищеплювальної лотереї зацікавленість поляків робити щеплення зменшується. Минулого тижня прищеплювальні пункти відмовилися від майже мільйона доз вакцини, яку вони повинні були використати.

Наразі 54 % дорослих жителів Польщі вакцинувалися мінімум 1 дозою вакцини або зареєструвалися на щеплення. У віковій групі 70+ частка вакцинованих становить 77 %, серед людей 60+ – 67 %. Чим молодше вікова група, тим нижче рівень імунізації.

Сьогодні найбільша проблема – переконати поляків зробити щеплення. «Ми працюємо над новими формами просування ідеї вакцинації. На наступному тижні ми представимо проєкт, пов’язаний із бонусами», – повідомив Михайло Дворчик, координатор програми вакцинації, голова канцелярії прем’єр-міністра.

За словами чиновника, у зв’язку з падінням інтересу до вакцинації багато прищеплювальних пунктів будуть закриті, а все навантаження буде перенесене на установи охорони здоров’я. Уряд хоче активніше залучати сімейних лікарів для участі в Національній програмі імунізації.

«Зараз у програмі вакцинації задіяна лише половина центрів первинної медико-санітарної допомоги. Ми ведемо переговори із громадськістю й найближчим часом зможемо запропонувати нові рішення для сімейних лікарів відносно вакцинації», – сказав голова канцелярії прем’єр-міністра.

Уже є перші виграші в лотерею! Голова канцелярії прем’єр-міністра нагадав, що розіграш із призами серед вакцинованих стартував 1 липня. «Уже зареєстровано більше 200 тис. учасників. Розіграно більше 100 тис. зл. Виграш одержали 370 осіб», – повідомив Михайло Дворчик.

Лотерея проходитиме з 1 липня по 30 вересня. Кожний зареєстрований бере участь у щоденному, щотижневому, щомісячному та підсумковому розіграші. Зареєструватися можна за допомогою інтернету або за телефоном.

Крім лотереї, уряд заохочує вакцинацію, організуючи інформаційні кампанії, телефонні дзвінки неприщеленим і конкурси для органів місцевого самоврядування із привабливими призами.

Нагадаємо, що вакцинація проти COVID-19 передбачає введення 2 доз вакцини (за винятком вакцини Johnson & Johnson). З 1 липня другу дозу можна отримати в будь-якій точці країни. Із середини червня будь-яка компанія незалежно від кількості співробітників може подати заявку на вакцинацію співробітників і членів їх сімей.

Михайло Кучмеровський, президент Державного агентства стратегічних резервів повідомив, що Польща готується до наступної хвилі коронавірусу: «Ми готуємося до найбільш сумних сценаріїв, до наступної хвилі. У нашому розпорядженні є достатня кількість засобів індивідуального захисту для медпрацівників і необхідне медичне обладнання».

Про небезпечний штам Delta розповів на зустрічі із журналістами проф. Анджей Горбан, головний радник прем’єр-міністра з COVID-19. «Через якийсь час штам «Дельта», який зараз поширюється у Великобританії, почне домінувати в Польщі. Проблема в тому, що інфекція вже починає поширюватися. Якщо ми не хочемо страждати від чергової ізоляції, давайте робити щеплення», – закликав проф. Горбан.

Уводити плату за щеплення проти COVID-19 уряд Польщі не планує. Крім того, недавно розглядалося питання про доцільність уведення третьої дози людям, які раніше пройшли повний цикл вакцинації двома. Поки що немає рішення щодо цього питання. Також уряд не планує вводити вимогу про обов’язкову вакцинацію проти COVID-19.

P. S. Зважаючи на все, рішення про скасування стану епідемії в Польщі, як і в цілому в ЄС, поки що відкладається на невизначений час. Населення не поспішає вакцинуватися, незважаючи на заклики уряду, лотереї та інші «пряники». Країна готується до чергової хвилі коронавірусу, але життя в умовах епідемії триває.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши