Свіжі дані за затребуваними лікарськими спеціальностями в Польщі: резидентські місця навесні 2021 р.

Свіжі дані за затребуваними лікарськими спеціальностями в Польщі: резидентські місця навесні 2021 р.

Багато лікарів, отримавши нострифікацію та пройшовши післядипломне стажування, приймають рішення не підтверджувати спеціальність, а піти в резидентуру. По-перше, робота резидента, як ми вже неодноразово говорили, досить добре оплачується. По-друге, це дає можливість іноземному спеціалістові, нарешті, здобути спеціалізацію, про яку на батьківщині він не міг навіть мріяти.

Причому таке рішення приймають не тільки молоді лікарі, але й цілком зрілі спеціалісти. Уявіть собі лікаря, який на батьківщині працював на швидкій допомозі або сімейним лікарем, а мріяв стати кардіологом або невропатологом. У Польщі ці мрії збуваються. Після стажування лікар починає шлях до заповітної мети й протягом декількох років досягає її.

Отже, які ж спеціалізації в Польщі є пріоритетними навесні 2021 р. і скільки передбачено резидентських місць? Відразу обмовимося, у наданому нами звіті враховуються тільки резидентські місця, але в лікарів є можливість здобути спеціалізацію і в умовах нерезидентських. Різниця в тому, що резидентуру надає профільне міністерство, а спеціалізацію поза резидентурою – воєводство.

9 лютого була опублікована інформація про кількість місць у резидентурах, доступних для весняних кваліфікацій (1-31 березня). Подати заявку можна до 28 лютого.

По всій Польщі надано 1 959 резидентських місць. Найбільше в Малопольському (223) і Мазовецькому (226) воєводствах. Найменша кількість місць у Любуському воєводстві (63). Кількість місць суттєво не змінилася проти попереднього весняного набору. Рік тому їх було 1 946, у 2019 р. – 1 916 навчальних місць, а в 2018 році – 1 903.

Традиційно у весняних кваліфікаціях місць менше, ніж в осінніх. Наприклад, у вересні 2020 р. було надано 4 136 резидентських місць.

Пріоритетні напрямки

Автори звіту понуро пожартували, що незабаром усі спеціальності в Польщі стануть пріоритетними. Порівнюючи з попереднім роком (березень 2020 р.), міністр охорони здоров’я надав утричі більше місць для анестезіології та реанімації (213).

Майже вдвічі більше лікарів зможуть розпочати навчання із загальної хірургії (115) та інфекційних хвороб (115). Збільшення кількості місць за останньою спеціалізацією було помітне вже під час попереднього приймання до резидентури. Можливо, це пов’язане з пандемією COVID-19.

Дитяча та підліткова психіатрія також отримала більш високе місце в рейтингу (34-тє в 2021 р. і 21-ше в 2020 р.). Це невелика, але позитивна зміна, ураховуючи трагічний стан дитячої психіатрії в Польщі.

Стільки ж, скільки й рік тому, створено місць для дитячої хірургії (23) і невідкладної медичної допомоги (109). Швидка допомога не має великої популярності, під час осіннього приймання на роботу кількість місць перевищила кількість вступників.

Місць спеціалізації із внутрішніх хвороб (терапії) стало на 25 % менше, ніж у попередньому році (2021 р. – 123, 2020 р. – 162). Проте, і під час весняного набору в 2020 р. для цієї спеціалізації передбачено досить багато місць. Її випереджають тільки анестезіологія та реанімація.

Цією весною, порівнюючи з попередньою, було створено трохи менше місць у педіатрії (59) і майже на 40 % менше місць у гематології (31) і променевій онкології (35). Тут варто зазначити, що для неонатології було виділено більше місць, ніж для педіатрії, – 69. Менше резидентських місць із психіатрії (2021 рік – 46, 2020 рік – 75).

За пріоритетною дитячою стоматологією створено 8 місць (торік – 14). Кількість доступних місць спеціалізації для стоматологів залишається дуже скромною.

Популярні спеціалізації серед польських лікарів

Серед поляків велику популярність має ряд спеціалізацій, але кількість місць досить обмежена, тому для вступу потрібно витримати великий конкурс. 9 місць отримали офтальмологи, 2 – ендокринологи, 16 – радіологи й 5 – дерматологи.

У кожному воєводстві було виділено по одному місцю для ортопедії та травматології, акушерства та гінекології, візуальної діагностики та кардіології. Але ще раз звертаємо увагу, у Польщі можна здобути спеціалізацію в умовах нерезидентських, передбачених воєводою.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши