Як польські лікарі домагаються підвищення заробітних плат? Дитяча лікарня в Кракові призупинила прийом

Як польські лікарі домагаються підвищення заробітних плат? Дитяча лікарня в Кракові призупинила прийом

Університетська дитяча лікарня в Кракові призупинила планові госпіталізації та операції через те, що з установи звільнилися 26 анестезіологів. Прессекретар лікарні в Кракові повідомила, що переговори з лікарями тривали до 1 лютого.

«Ми сподівалися, що ці лікарі передумають. Наша фінансова пропозиція була гарною, з урахуванням можливостей лікарні, і відображала високий рівень завдань, покладених на цих фахівців. У розробленні пропонованого нами рішення брали участь представники від Ягелонського університету та медичної спільноти. Керівництво лікарні доклало максимум зусиль для компромісу, але, на жаль, це не дало результату», – прокоментувала ситуацію прессекретар.

Що ж сталося в Університетській дитячій лікарні в Кракові? Усе розпочалося восени минулого року. Перші 26 лікарів подали заяву про звільнення. Своє рішення лікарі пояснювали так. У шпиталі гостро не вистачає медичних кадрів, а середній вік педіатра в даній установі охорони здоров’я – 55 років.

Молоді лікарі, педіатри, які закінчують резидентуру, усе частіше обирають роботу в амбулаторно-поліклінічних установах, а також у приватному секторі. Адже робота в лікарні дуже втомлює як фізично, так і морально.

Ще в 2018 р. спеціалісти зверталися до міністерства охорони здоров’я із проханням переглянути вартість спеціалізованих послуг. Лікарі вважають, що за вузькоспеціалізовані послуги Національний фонд охорони здоров’я повинен платити набагато більше, ніж зазначено в його прайсі.

Незважаючи на численні зустрічі між лікарями лікарні та представниками влади, компроміс так і не був знайдений, і тоді лікарі почали писати заяви на звільнення. Зрозуміло, що лікарі без роботи не залишаться, а університет ризикує залишитися без клінічної бази.

Справа дійшла до того, що в грудні на столі в директора лежало вже 100 заяв на звільнення від лікарів цієї лікарні, у тому числі головного. У терміновому порядку в лікарні змінилося керівництво. Новий директор запропонував лікарям нові умови, у результаті чого 20 лікарів відкликали свої заяви.

Почалися переговори з МОЗ, Національним фондом охорони здоров’я, воєводством про поліпшення фінансового становища лікарні. «Лікарі відкликали свої заяви, оскільки міністерство повідомило про плани щодо зміни вартості спеціалізованих послуг у нашій лікарні. А це вже не пусті обіцянки», – зазначила лікар-радіолог.

Поступова кількість заяв зменшилася до 54. До кінця січня поточного року ще 28 ендокринологів, гастроентерологів і генетиків передумали звільнятися. Але 26 анестезіологів так і не змінили свого рішення.

«Ми робимо все, щоб не допустити закриття шпиталю. Планові процедури в лікарні призупинено, прийоми пацієнтів призупинено. Ми працюємо в ургентному режимі», – повідомила прессекретар лікарні.

Сподіваємося, що кризова ситуація в Краківській університетській дитячій лікарні все-таки вирішиться на користь пацієнтів, адже якщо установа закриється, то постраждають саме вони.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши