Напередодні закінчення пандемії Польський уряд представив новий «Польський курс»

Напередодні закінчення пандемії Польський уряд представив новий «Польський курс»

Польський уряд представив положення соціально-економічної програми подальшого розвитку Польщі – «Польський курс». Один із найважливіших її елементів – охорона здоров’я. Уряд оголосив про майбутню реформу, яка серед іншого передбачає збільшення витрат на систему охорони здоров’я, прийняття закону про якість медичних послуг, збільшення неоподатковуваної суми до 30 тис. зл.

Ярослав Качинський, голова партії «PiS», представляючи програму, повідомив таке: «Усе вказує на те, що пандемія закінчується. Ми віримо в силу польської держави, у її ефективність. Поляки заслуговують такого самого життя, як і ті, хто живе в країнах до заходу та півдня від наших кордонів. Сьогодні є шанс виправдати ці сподівання».

Програма «Польський курс» містить 5 елементів: охорона здоров’я, справедлива податкова система, інвестиції, житлова політика та пенсії. Із приводу реформи охорони здоров’я Я. Качинський зазначив: «Грошей на охорону здоров’я завжди не вистачає. Витрати значно зросли за останні роки, але цих коштів усе ще недостатньо. Ми хочемо досягти 6 % ВВП на охорону здоров’я до 2023 р. У 2027 р. рівень витрат на медицину досягне 7 % ВВП. Це буде більше 150–160 млрд зл.».

За словами голови «PiS», додаткові кошти будуть витрачатися в тому числі на навчання та залучення медпрацівників з інших країн, реалізацію інвестиційних проєктів і поліпшення умов праці.

Крім того, «Польський курс» передбачає створення координаційного механізму лікування тяжких захворювань. Ідеться про створення спеціалізованих мереж лікувальних установ – онкологічної, кардіологічної, реабілітаційної та ін.

Буде реорганізована служба охорони здоров’я для забезпечення її ефективності в надзвичайних ситуаціях. Передбачене функціонування служби у вигляді трирівневої системи:

  • перший рівень – телеконсультація;
  • другий – особистий контакт із лікарем;
  • третій – швидка допомога та лікарня.

Також з’являться нові установи, які будуть проводити модернізацію та реструктуризацію установ охорони здоров’я – Фонд модернізації лікарень та Агентство розвитку лікарень. Крім цього, буде створений компенсаційний фонд для потерпілих від лікарських помилок. Я. Качинський також оголосив про податкові зміни. Неоподатковувана сума річного доходу збільшиться до 30 тис. зл. (сьогодні – до 8 тис. зл.).

У свою чергу, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підкреслив: «Ця програма пропонує нові рішення, які дають величезний імпульс для подальшого розвитку». За словами прем’єр-міністра, Національний фонд охорони здоров’я отримає додаткове фінансування за рахунок податкових змін. При цьому податкова система стане більш справедливою. «Сьогодні настав час об’єднати зусилля для створення нових рішень, які зроблять Польщу кращим місцем для життя», – сказав він.

М. Моравецький повідомив, що протягом двох років обсяг фінансування охорони здоров’я збільшиться до 6 % ВВП, а протягом 6 років – до 7 % ВВП. «Завдяки цьому ми профінансуємо фонд модернізації лікарень, усі районні лікарні та поліклініки», – повідомив М. Моравецький. «Ми також покладаємо великі надії на подальшу електронізацію та розвиток системи контролю якості охорони здоров’я. Найголовніше – це пацієнт та його родичі», – підкреслив він.

P.S. Польська система охорони здоров’я очікує великі державні інвестиції та реформи. Кошти будуть спрямовані на розвиток інфраструктури, цифрових технологій, медичних кадрів. Після пандемії уряд планує поліпшити бізнес-клімат за рахунок податкових змін, що важливо і для лікарів, які в Польщі часто працюють як індивідуальні підприємці.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши