Коли в Польщі скасують карантин?

Коли в Польщі скасують карантин?

Новина про те, що вакцина проти Covid-19 американської фармацевтичної компанії Pfizer ефективна більш ніж на 90 %, миттєво облетіла весь світ і дала країнам європейського регіону надію на швидкий вихід із карантину.

У зв’язку із цією подією прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час пресконференції оголосив, що незабаром вакцина буде доступна й на польському ринку. «Ми хочемо, щоб усі змогли пройти вакцинацію в найкоротший термін», – додав він.

Також глава уряду повідомив, що Польща нарівні з іншими країнами ЄС має право на кількість доз пропорційно до чисельності населення. «Ми хочемо мати як мінімум двадцять мільйонів доз вакцини, і ми отримаємо їх одночасно з іншими країнами, тому що так передбачає підписаний нами контракт», – сказав Моравецький.

У першу чергу вакцинувати будуть людей похилого віку, медичний персонал і співробітників силових служб, які беруть участь у боротьбі з пандемією. Але голова уряду пообіцяв, що вакцина буде доступна для всіх бажаючих.

Водночас скептицизм із приводу вакцини від коронавірусу в польському суспільстві посилюється. Згідно з результатами опитування United Surveys, проведеного на замовлення DGP (Dziennik Gazeta Prawna) і RMF FM, більше 50 % респондентів вакцинуватися не мають наміру. Хоча півтора місяця тому кількість опитаних, які висловили згоду на вакцинацію, було на 4 % більше, ніж цього разу.

Польський уряд уже кілька місяців підкреслює, що вакцинація буде добровільною. Найближчим часом Уряд Польщі представить програму імунізації. Очікується, що масово вакцинація розпочнеться в січні.

Днями Міхал Дворчик, голова канцелярії прем’єр-міністра, сказав, що найважливіша мета – провести в 2021 р. програму вакцинації для досягнення достатнього імунітету серед населення. За словами спікера, Уряд розуміє, що наразі менше 50 % поляків заявляють про готовність пройти вакцинацію.

Проєкт національної програми імунізації включає такі розділи, як:

  • ефективність і безпека вакцини,
  • процес закупівлі та фінансування вакцин,
  • дистрибуція та логістика,
  • медичні рекомендації та організація пунктів вакцинації,
  • порядок вакцинації окремих соціальних груп.

«Ми підготували проєкт документа, який буде описувати процеси та збирати інформацію про цю програму. Стратегія досить докладна та велика. Ми хочемо, щоб поляки знали про вакцинацію», – сказав керівник канцелярії прем’єр-міністра.

У свою чергу, міністр охорони здоров’я підкреслив, що, розробляючи проєкт програми, уряд керувався трьома гаслами: знання, безпека та добровільність. «Це фундаментальні принципи, які дозволять нам успішно провести процес вакцинації», – сказав міністр охорони здоров’я Адам Недзельський.

Уряд планує провести велику інформаційну кампанію до початку вакцинації. Щеплення повинні бути добровільними, безкоштовними та безпечними.

На першому етапі будуть вакциновані співробітники сектору охорони здоров’я, за ними підуть співробітники та жителі будинків соціального забезпечення, люди похилого віку старше 60 років, а також поліція та силові структури. Наступні групи – немедичний персонал, що часто контактує з великими групами людей: учителі, працівники громадського транспорту, люди віком до 60 років із супутніми захворюваннями.

«Вакцинація від коронавірусу розпочнеться в січні, але точна дата залежить від виробників вакцини. Поки вони не отримають усі дозволи, необхідні в ЄС, ми не розпочнемо програму вакцинації», – підкреслив Міхал Дворчик.

Наразі більше 8 тис. установ охорони здоров’я Польщі висловили згоду на участь у програмі імунізації. Це дозволить вакцинувати близько 3,4 млн чоловік на місяць.

P.S.: Протиепідемічні заходи, пов’язані з пандемією, поки що не привели до очікуваного результату – більшість країн ЄС, у тому числі Польща, перебувають на карантині вже майже рік. Однак з появою вакцини ситуація повинна змінитися на краще. Частина людей уже перенесла інфекцію, ще частина отримає вакцину. Завдяки цьому виникне колективний імунітет, і в 2021 р. епідемію можна буде нарешті скасувати.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши