З 1 липня 2020 р. лікарям у Польщі підвищують зарплату

З 1 липня 2020 р. лікарям у Польщі підвищують зарплату

Поки в країнах колишнього СРСР активно шукають можливості для економії бюджету на системі охорони здоров’я, у Польщі підвищують зарплату молодим спеціалістам. Проєкт постанови Міністерства охорони здоров’я передбачає, що з 1 липня 2020 р. базова заробітна плата лікарів-стажистів збільшиться з 2 700 до 2 900 зл. брутто (655 євро). Проєкт уже пройшов суспільні консультації.

«Згідно з постановою, з 1 липня 2020 р. базовий оклад стажистів буде змінений із 2 700 зл. брутто до 2 900 зл. брутто. Розмір винагороди визначається з урахуванням механізмів, передбачених Законом про метод визначення мінімальної заробітної плати працівників, зайнятих в установах охорони здоров’я», – говориться в пояснювальній записці до проєкту документа. За підрахунками МОЗ, підвищення зарплати торкнеться 68 тис. чоловік.

Підвищення зарплат лікарям в Польщі

Підвищення базової ставки стажистів не вплине на державний фінансовий сектор, оскільки буде забезпечене за рахунок ресурсів, запланованих у Фонді праці на 2020 р. Загальний обсяг фінансування даної ініціативи становить більше 2 млн зл. До речі, у 2017 р. лікарі-стажисти отримували базову місячну зарплату в розмірі 2 007 зл. брутто. Таким чином, за три роки зарплата молодих спеціалістів збільшилася на 30 %.

Також із 1 липня 2020 р. збільшиться зарплата лікарів-резидентів. Згідно із проєктом постанови, який уже пройшов суспільне обговорення, базова місячна зарплата лікаря-стоматолога та лікаря-резидента, який спеціалізується в пріоритетних галузях, у перші два роки роботи в резидентурі становитиме 4 793 зл. (1 080 євро), а після двох років роботи – 5 300 зл. (1 200 євро).

У 2020 р. пріоритетними спеціальностями вважаються: анестезіологія та інтенсивна терапія; дитяча хірургія; загальна хірургія; онкологічна хірургія; терапія; інфекційні захворювання; геріатрія; гематологія; дитяча кардіологія; паліативна медицина; невідкладна медична допомога; сімейна медицина; неонатологія; дитяча неврологія; онкологія та дитяча гематологія; клінічна онкологія; патанатомія; педіатрія; психіатрія; психіатрія дітей і підлітків; онкологічна променева терапія; дитяча стоматологія.

Для лікарів інших спеціальностей базова місячна заробітна плата в перші два роки резидентури становитиме 4 299 зл. (970 євро), після двох років роботи – 4 633 зл. (1 050 євро).

Звертаємо увагу, що йдеться про базову ставку. Додатково лікарі-резиденти беруть чергування, а вони оплачуються добре – за денні години +50 % до базової вартості години роботи, а за нічні – 100 %. Таким чином, узявши 2-3 чергування на місяць, резидент фактично заробляє ще одну зарплату.

Тепер порівняємо із ситуацією в Україні, Росії та Білорусі. У цих країнах немає резидентури. Після інтернатури лікарі відразу починають працювати як спеціалісти. Мінімальна ставка лікаря в Україні становить близько 5 тис. грн (167 євро) брутто, у Росії – близько 15 тис. руб. (194 євро), у Білорусі – 700 біл. руб. (260 євро).

Звичайно, за таку зарплату прожити неможливо, тому лікарі змушені працювати на дві ставки, якщо, звичайно, є така можливість. Однак, навіть працюючи на дві ставки та ще додатково в приватних клініках (знову ж там, де це можливо), лікарі в Росії, Україні та Білорусі отримують менше від мінімальної ставки лікаря-резидента в Польщі. Чи це не привід задуматися про професійну імміграцію?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши