Поляки в основному задоволені роботою іноземних лікарів

Поляки в основному задоволені роботою іноземних лікарів

Кількість іноземних лікарів, які працюють у Польщі, становить близько 4,5 тис. Це трохи менше 5 % від загальної кількості всіх лікарів. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Адам Недзельський в інтерв’ю одному з польських ЗМІ.

Міністр пояснив, що заяви, подані лікарями, розглядають національні консультанти. «У першу чергу ми перевіряємо програму навчання лікарів. Саме цим займаються національні консультанти. Безумовно, такий шлях коротший, ніж підтвердження диплома, що може зайняти кілька років», — зазначив він, додавши, що на даний момент для працевлаштування в Польщі іноземним лікарям не потрібно складати іспити.

При цьому він нагадав, що лікарі, які одержали роботу в Польщі за спрощеною процедурою, можуть виконувати її тільки під наглядом польського лікаря. На запитання, чи означає це, що лікар, який влаштовується на роботу за спрощеною процедурою, не є повноправним лікарем, він пояснив, що насправді в нього немає кваліфікації спеціаліста, проте його кваліфікація порівнянна із кваліфікацією лікаря, який здобув медичну освіту в ЄС.

Міністр нагадав, що іноземні лікарі, які працевлаштувалися за спрощеною процедурою, повинні протягом 5 років підтвердити диплом і скласти мовний іспит, щоб через 5 років продовжувати практику в Польщі.

Зі своєї боку нагадаємо, що, за даними Головної лікарської палати, яка веде реєстр лікарів у Польщі, на кінець 2022 р. умовне право на лікарську діяльність мали 1 505 лікарів і 286 стоматологів, а обмежене право на зайняття лікарською діяльністю в певному місці роботи, у певний час і з певним функціоналом — 283 лікарі та 42 стоматологи. Тобто дані, озвучені міністром охорони здоров’я Польщі, трохи перебільшені (приблизно на півтори тисячі).

Проте варто визнати той факт, що кількість лікарів-іноземців у Польщі поступово збільшується, що не в останню чергу пов’язане із процедурою спрощеного працевлаштування. Причому в деяких випадках іноземні лікарі буквально рятують польські лікарні. Так, наприклад, в одній із лікарень люблінського воєводства прийнято на роботу відразу 7 лікарів з України. Напевно, їх буде більше.

«У нашій лікарні працюють сім лікарів, які здобули кваліфікацію для лікарської практики в країні, що не є членом Європейського Союзу, — говорить директор лікарні. – Вони працюють у п’ятьох відділеннях: внутрішніх хвороб, хвороб легенів, анестезіології та реанімації, гінекології й акушерства, а також стаціонарному відділенні невідкладної допомоги».

«Вони прийняті на роботу на підставі рішення міністра охорони здоров’я та права займатися професійною діяльністю, наданого регіональною лікарською палатою. Завдяки ним ми можемо забезпечити належний догляд за пацієнтами», — підкреслив директор.

Він високо оцінив роботу українських лікарів. «Я дуже позитивно оцінюю їхню роботу. Але головне, що задоволені наші пацієнти, оскільки скарги на іноземних лікарів досить спорадичні й надходять не частіше, ніж на інший медперсонал, незважаючи на помітний у перші місяці роботи мовний бар’єр, що, безсумнівно, становить труднощі як для лікаря, так і для пацієнта».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши