Як відбувається рекрутинг лікарів без нострифікації та що про це думають польські професійні співтовариства?

Як відбувається рекрутинг лікарів без нострифікації та що про це думають польські професійні співтовариства?

Польське видання «GazetaPrawna» повідомляє, що з 30 листопада по 22 грудня до МОЗ надійшло 30 заяв (в основному від лікарів із білоруським та українським громадянством) про згоду на роботу в Польщі. В основному затребуваними є пульмонологи, кардіологи, анестезіологи та, як завжди, терапевти. Стоматологів, офтальмологів, а також сімейних лікарів розшукують поліклініки. Є пропозиції і для психіатрів.

Водночас, за даними видання «Rzeczpospolita», на кінець грудня минулого року 180 лікарів з України, Білорусі та Росії подали анкети для працевлаштування в Польщі відповідно до нових положень закону про професії лікаря та стоматолога. Нагадаємо, що йдеться про можливість прийняття на роботу лікаря без нострифікації та мовного іспиту.

Лікарям не потрібно підтверджувати свої дипломи, проходити стажування та складати іспит LEK/LDEK. Однак існують і інші вимоги, такі як (мінімум):

  • 3 роки досвіду роботи лікарем-спеціалістом за останні 5 років;
  • право перебування в Польщі;
  • подання декларації про достатнє знання польської мови.

Крім того, такі лікарі повинні надати довідку з установи, яка бажає їх прийняти на роботу, із зазначенням тривалості запланованого працевлаштування та обсягу надаваних медичних послуг. Право займатися професійною діяльністю буде обмежене 5 роками й застосовуватиметься тільки в певній медичній установі та для певного кола діяльності.

За інформацією видання, більшість лікарів приїхали з України, 20 % – із Білорусі та 5 % – із Росії. Це представники всіх спеціальностей, відібрані рекрутерами. Деякі з них уже пройшли перші співбесіди із заінтересованими керівниками лікарень. А поки лікарі зі Сходу посилено вивчають польську мову й готуються до переїзду, деякі лікарні та органи місцевого самоврядування піклуються про їх місце проживання.

Найбільше сумнівів відносно нових правил працевлаштування виражає польське медичне самоврядування. Вони стосуються відмінностей в освіті лікарів в ЄС і за кордоном, а також їх знання польської мови. «Ми не можемо бути впевненими, що медичний диплом із третіх країн відповідає європейському. Я впевнений, що без складання мовного іспиту такий лікар зможе спілкуватися зі своїми колегами та пацієнтами», – говорить Лукаш Янковський, президент Окружної медичної палати у Варшаві.

Нагадаємо, що професійну компетентність лікаря буде перевіряти воєводський або національний консультант у певній галузі медицини, а якщо Регіональна лікарська палата не видасть йому право на медичну діяльність після позитивного рішення міністра, то це зможе зробити сам міністр охорони здоров’я.

Олесь Заремб’юк, президент фонду «Білоруський дім», що підтримує репресованих білорусів, які переїжджають до Польщі, стверджує, що багато білоруських лікарів змушені залишити країну через участь в акціях протесту. «Якщо Польща дасть їм можливість працювати за професією, вони, імовірно, залишаться тут назавжди», – говорить Олесь Заремб’юк.

Утім, Петро Ватола, заступник голови Національної профспілки лікарів висловив таку думку. «Закон, що пом’якшує вимоги до медиків з-за кордонів ЄС, має на увазі забезпечення персоналом під час епідемії. Але в лікарень, де лікують Сovid, немає проблем із пошуком людей, які бажають працювати, завдяки хорошим надбавкам». Також Петро Ватола вважає, що для іноземців Польща є не такою привабливою, як західна Європа, а право практикувати в Польщі дозволить їм у подальшому переїхати туди.

«Замість того, щоб експериментувати зі здоров’ям поляків, залучаючи неперевірених медиків з-за кордонів ЄС, уряд повинен зосередитися на допомозі 50 тис. лікарів 1-го ступеня спеціалізації. Це люди з досвідом роботи не менше 20 років, які здобули освіту в Польщі та не мають проблем у спілкуванні з пацієнтами», – заявив заступник голови Національної профспілки лікарів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши