Польща втомилася від локдауна та масок: уряд обіцяє зняти обмеження найближчим часом

Польща втомилася від локдауна та масок: уряд обіцяє зняти обмеження найближчим часом

З 26 квітня в більшості воєводств Польщі знімаються обмеження, передбачені локдауном: відкриваються дитячі садки та школи, салони краси та перукарні. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Адам Недзельський під час пресконференції. 28 квітня уряд представить докладний план відкриття підприємств різних сфер економіки, у тому числі ресторанів і готелів, починаючи із травня.

Тим часом Варшавський медичний університет планує повернутися до очної форми навчання в 2021-2022 рр. Про це повідомляється на сайті університету. Крім того, керівництво вищого навчального закладу заявило про те, що зустрічі з першокурсниками, які проводяться у вересні, також проходитимуть в очній формі. Зазначимо, що навчальний рік у вишах Польщі починається із жовтня.

У зв’язку з пандемією віддалене навчання у вишах Польщі продовжено до 30 вересня 2021 р. Більшість університетів працюють віддалено з березня минулого року. З нового навчального року більшість із них планують використовувати гібридне навчання – поєднання денної та дистанційної освіти незалежно від епідемічної ситуації. Справа в тому, що дистанційні форми в деяких випадках, наприклад, для факультативних занять, непогано зарекомендували себе в період епідемічних обмежень.

А коли ж у Польщі скасують обов’язкове носіння масок, від яких поляки давно втомилися та з нетерпінням чекають на той день, коли буде скасований наказ про їхнє носіння. Міністр Недзельський на запитання про те, коли буде скасований обов’язок носити маски, відповів, що «ближче до кінця травня». Це гарна новина, адже обов’язок носіння масок у Польщі був уведений рівно рік тому – 20 квітня 2020 р. Відтоді маски стали постійним предметом одягу.

Серед поляків можна виділити дві групи. Перша з них надягає маски, щоб захистити себе та інших, друга робить це під правовим або соціальним примусом. Однак утомилися від масок і ті, і інші. Згідно з німецькими дослідженнями, найчастіше вірус передається в замкненому просторі, тобто в приміщенні. Тому обов’язкове носіння масок на вулиці – досить спірна вимога в плані ефективності протистояння пандемії.

Незабаром Польща отримає великий транш від ЄС на подолання наслідків епідемічної ситуації та пов’язаних із нею обмежень для економіки країни. Ідеться про більш ніж 40 млрд євро. Можна припустити, що відразу після того, як Польща отримає ці кошти, з’явиться перспектива скасування епідемічної ситуації. Отримання траншу очікується до кінця травня.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши