Кілька важливих кроків для післядипломного стажування

Кілька важливих кроків для післядипломного стажування

Улітку багато лікарів з України, Білорусі та Росії готуються до складання іспитів для підтвердження медичної освіти й одержання права на професію в Польщі. Буквально через місяць медичний університет у Білостоці оприлюднить інформацію про строки подання документів для нострифікації медичних дипломів. Традиційно приблизно 40-50 % з тих, хто складає іспит у цьому університеті, отримують позитивний результат.

Однак відразу після того, як лікар отримає необхідні сертифікати – про складання мовного іспиту й отримання нострифікації, він повинен підготуватися до виходу на післядипломне стажування. Нагадаємо, що післядипломне стажування розпочинається з 1 жовтня або з 1 березня. У 2020 р. прийнято нові положення до Закону про професії лікаря та стоматолога, згідно з якими умови проходження післядипломного стажування однакові для поляків та іноземців.

Отже, що ж потрібно робити для виходу на післядипломне стажування після нострифікації та складання мовного іспиту?

Крок № 1. Оберіть лікарню для стажування.

Лікарня має бути вповноважена на надання місць для післядипломного стажування. Це може бути університетська лікарня, яка в Польщі називається «клінічна»; у таких лікарнях проводяться заняття зі студентами медичних університетів. І неуніверситетська, відповідно «неклінічна». Неклінічна лікарня – воєводська, повітова, міська; у цих лікарнях заняття зі студентами не проводяться.

Згідно з опитуванням польських стажистів, у неклінічних лікарнях основними видами їх діяльності є обстеження та госпіталізація. Оформлення документів лягає на плечі чверті респондентів. У повітовій лікарні лікарі зазвичай відкриті для обміну знаннями з молодими колегами.

У клінічних лікарнях оформленням документації займається більше респондентів, ніж в повітових. Більшість інтернів також мають можливість оглядати та приймати пацієнтів, однак найчастіше стажисти в клініках змушені сидіти на роботі, навіть коли вони не потрібні.

Крок № 2. Зв’яжіться з воєводською лікарською палатою.

Щоб пройти стажування в певній лікарській палаті, ви повинні мати реєстрацію (прописку/«мельдунек») у даному воєводстві. Радимо заздалегідь зателефонувати до палати й уточнити всі нюанси – чи є місця для стажистів, чи не потрібна раннє подання документів, як, наприклад, у Варшаві. Уточніть список документів і строки їх подання на сайті палати.

Крок № 2. Зробіть фото та ксерокопію документа, що посвідчує особу.

При поданні заяви на допуск до стажування вам знадобляться 2 або 3 фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см. Ксерокопія документа, що посвідчує особу, потрібна під час подання документів до районної лікарської палати.

Крок № 3. Заповніть необхідні заяви та надайте згоду. Подайте документи.

Перейдіть на сайт регіональної лікарської палати, у якій ви збираєтеся розпочати стажування. Там ви знайдете список документів, а також усі необхідні заяви та згоди, а саме:

  • заяву про надання обмеженого права займатися професійною діяльністю (PWZ), внесення до списку членів і запис до реєстру (Додаток W1),
  • заяву про направлення на стажування,
  • згоду на обробку персональних даних, зобов’язання щодо сплати внесків,
  • згоду на використання фото на сайті Головної лікарської палати.

Деякі з документів можуть відрізнятися залежно від районних медичних палат, обов’язково перевірте це на вебсайті або, якщо є сумніви, по телефону.

Крок № 4. Отримайте довідку лікаря з медицини праці.

Щоб одержати PWZ, вам буде потрібна довідка про стан здоров’я, видана лікарем медицини праці. Найімовірніше, за медогляд доведеться заплатити.

Крок № 5. Створіть обліковий запис у системі моніторингу освіти (SMK), отримайте статус «Випускник» і подайте заяву на LEK.

У SMK створіть заяву про реєстрацію, роздрукуйте її та подайте до регіональної медичної палати. Зручніше це зробити під час подання документів на право займатися професією та направлення на стажування. Після отримання статусу «Випускник» ви можете записатися на найближчий LEK. Крайній строк подання заявок на осінній LEK у 2021 р. – 15 липня. Перша спроба складання ЛЭК безкоштовна.

Крок № 6. Перевірте список зарахованих.

Первісні результати набору на стажування зазвичай оголошуються в серпні, остаточні – у вересні.

Крок № 7. Повідомте у свою лікарню.

Зверніться до відділу кадрів лікарні, де ви збираєтеся розпочати стажування, з направленням від лікарської палати, PWZ і дипломом. Не відкладайте до останньої хвилини – до 1 жовтня, оскільки на виконання необхідних формальностей може піти якийсь час.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...