У наступному році університет у Білостоці проведе останній нострифікаційний іспит

У наступному році університет у Білостоці проведе останній нострифікаційний іспит

Усе більше лікарів з України, Білорусі та Росії замислюються над продовженням своєї професійної кар’єри в ЄС. Однією з найбільш популярних країн ЄС серед медиків залишається Польща. Тим часом світова криза, пов’язана в тому числі з пандемією COVID-19, уносить істотні корективи в подальші плани розвитку різних секторів економіки, і галузь охорони здоров’я не є винятком.

На сьогодні ми змушені констатувати, що вікно можливостей для визнання медичних дипломів у Польщі звужується. Ні, воно не закриється остаточно, але найближчим часом ми можемо втратити один істотний канал. Ідеться про Медичний університет у Білостоці. Щороку восени саме цей університет збирає найбільшу кількість претендентів на нострифікацію із країн колишнього СРСР та забезпечує найбільшу кількість успішних складань.

Головна перевага університету в Білостоці – 2 спроби для складання нострифікаційного іспиту. Такої унікальної можливості для лікарів не дає жоден із медичних університетів Польщі, уповноважених на проведення нострифікації. Крім того, у Білостоці дуже зручний формат іспиту – тестові запитання з різних медичних дисциплін, зібрані в одному збірнику.

У різних університетах Польщі нострифікація відбувається по-різному. Наприклад, у Познані список дисциплін, що включаються до нострифікаційного іспиту, формується індивідуально для кожного претендента й залежить від того, скільки годин було передбачено на вивчення того або іншого предмета в медичному виші. У Варшаві нострифікаційний іспит проходить в усній формі. А в Лодзі, хоч і передбачений зручний тестовий формат, статистика успішних складань досить невтішна.

Як нам стало відомо, Медичний університет у Білостоці має намір призупинити процес нострифікації на невизначений строк. Відомо, що в цьому та наступному році іспит відбудеться, а що буде далі – поки що незрозуміло.
Тому всім лікарям, які вже прийняли рішення щодо переїзду до Польщі або серйозно замислюються над цим, ми радимо не затягувати з підготовкою до нострифікації – у наступному році ще точно є можливість отримати її в Білостоці.

Подання документів

Повний комплект документів для визнання диплома, отриманого за кордоном, необхідно подавати до деканату медичного факультету Медичного університету Білостока (вул. Яна Килинського, 1). Оголошення про приймання документів шукайте на сайті університету у відповідному розділі. Цього року документи можна було подати з 17 по 31 серпня 2020 року.

Подаються всі документи в такому порядку:

 1. Заява про проходження процедури нострифікації, заповнена великими літерами (шаблон розміщено на сайті університету).
 2. Заява про згоду на оброблення персональних даних (шаблон розміщено на сайті університету).
 3. Ксерокопія паспорта або посвідчення особи, а також оригінал для перевірки.
 4. Заява про ознайомлення із правилами проведення нострифікації.
 5. Апостильований оригінал диплома для ознайомлення, ксерокопія диплома, оригінал присяжного перекладу диплома для ознайомлення, ксерокопія перекладу диплома.
 6. Апостильований оригінал додатка до диплома для ознайомлення, ксерокопія додатка, оригінал присяжного перекладу додатка для ознайомлення, ксерокопія перекладу додатка.
 7. Оригінал атестата, диплома або іншого документа, на підставі якого вступник був допущений до навчання, разом із присяжним перекладом – для ознайомлення, ксерокопія оригіналу та перекладу.
 8. Оригінал свідоцтва про акредитацію університету, диплом якого подається, для перевірки, ксерокопія свідоцтва про акредитацію, ксерокопія присяжного свідоцтва про акредитацію.
 9. У випадку зміни прізвища – ксерокопія свідоцтва про шлюб, ксерокопія присяжного перекладу свідоцтва про шлюб, оригінали для ознайомлення.

Крім того, необхідно підготувати конверти зі зворотною адресою: два маленьких та один A4 (ім’я та прізвище, адреса для кореспонденції з поштовим індексом) і три квитанції зі зворотною адресою.

Увага! Усі документи повинні бути перекладені на польську мову присяжним перекладачем, унесеним до списку присяжних перекладачів, який ведеться міністром юстиції.

Кандидат зобов’язаний сплатити мито за процедуру нострифікації протягом 14 днів із дня подання документів. Плата в 2020 р. в університеті в Білостоці становить 3 205 злотих. Дата іспиту – 29 вересня 2020 р.

Усім, хто встиг подати документи й готується до складання іспиту в Білостоці, бажаємо успіхів!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши