Уряд Польщі пропонує регіональним лікарським палатам навчати польської мови медиків з України

Уряд Польщі пропонує регіональним лікарським палатам навчати польської мови медиків з України

У травні на суспільне обговорення винесено проєкт закону, який передбачає державне співфінансування курсів польської мови для українських медиків, що в’їхали до Польщі після 24 лютого, рятуючись від війни. Згідно із законопроєктом заявки на співфінансування курсів зможуть подавати регіональні лікарські та медсестринські палати.

Пропонований обсяг державного фінансування – 3 тис. зл. на одну людину за один курс навчання. Медик з України зможе брати участь не більш ніж у 3 навчальних курсах. Тобто на одного українського лікаря або медсестру пропонується виділяти до 9 тис. зл.

У заявці регіональна лікарська палата повинна буде вказати:

  1. найменування та адресу установи, що проводить навчання;
  2. дату та обсяг навчання, а також кількість навчальних годин;
  3. плановану суму витрат на навчання;
  4. плановану кількість осіб, які братимуть участь у навчанні.

Заяву про співфінансування витрат на навчання регіональні палати зможуть подавати міністрові праці не частіше ніж 1 раз на місяць. Міністр після винесення позитивного рішення повинен буде підписати договір із районною лікарською або медсестринською палатою та перерахувати суму для співфінансування витрат на навчання медиків польської мови. Після завершення навчання палати подаватимуть відповідальному за працю міністрові звіт.

Даний проєкт надійшов на розгляд до Головної лікарської палати, і Президія вищої лікарської ради запропонувала свої поправки до документа. Зокрема, у рішенні Президії говориться про таке:

«Президія позитивно оцінює ініціативу про необхідність проведення курсів польської мови для громадян України, які бажають одержати ліцензію на зайняття медичною діяльністю в Польщі. Необхідність одержання українськими медиками відповідних компетенцій у частині знання польської мови вже передбачено в постанові Вищої медичної ради від 11 березня 2022 р.

Президія вказує, що необхідно передбачити можливість одержання фінансування для навчання польської мови громадян України не тільки регіональними лікарськими палатами, але Військово-лікарською палатою та Вищою лікарською палатою.

Пропоноване положення передбачає можливість співфінансування навчальних курсів, організовуваних регіональними лікарськими палатами, без надання такої можливості Військово-лікарській палаті та Вищій лікарській палаті.

Вища лікарська палата має більший освітній потенціал, відповідну навчальну базу та досвід організації курсів підвищення кваліфікації лікарів і стоматологів, тому упущення Вищої лікарської палати та Військово-лікарської палати в пропонованому законопроєкті є незрозумілим і невиправданим.

Сумніви викликає положення, яке передбачає, що громадянин України може брати участь не більш ніж у 3 курсах. Дане обмеження не може бути проконтрольоване організатором навчання на етапі подання заявки на фінансування або на етапі запису на навчання. Тому слід чітко вказати, що перевищення ліміту в 3 курси не може служити підставою для оспорювання або відкликання субсидії».

Таким чином, Вища лікарська палата пропонує, по-перше, включити її до переліку організацій, які можуть подавати заявки на одержання співфінансування за організацію курсів польської мови для лікарів з України, а по-друге, виключити можливість для міністра праці вимагати від лікарських палат повернення коштів, у разі якщо лікар пройде більш ніж 3 курси навчання.

Поки документ перебуває на суспільному обговоренні. Він повинен бути узгоджений з усіма зацікавленими відомствами та організаціями, у тому числі й у Міністерстві фінансів, адже йдеться про виділення коштів із державного бюджету Польщі. Однак у разі схвалення законопроєкту Сеймом і підписання Президентом Польщі медики з України матимуть можливість вивчати польську мову за рахунок коштів державного бюджету.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши