Сенатський комітет з охорони здоров’я пропонує збільшити зарплатні коефіцієнти для медпрацівників

Сенатський комітет з охорони здоров’я пропонує збільшити зарплатні коефіцієнти для медпрацівників

Ми недавно повідомляли, що Сейм Польщі проголосував за нові ставки мінімальних заробітних плат у секторі охорони здоров’я. Після голосування в Сеймі законопроєкт був відправлений до Сенату. Днями документ розглянув комітет Сенату з охорони здоров’я й запропонував поправки у вигляді підвищення зарплатного коефіцієнта для всіх професійних груп, зайнятих в охороні здоров’я, що пов’язане з інфляцією.

Нагадаємо, що згідно зі спеціальним законом зарплата медичних працівників у Польщі розраховується на підставі показника середньої зарплати в економіці за минулий рік. Даний показник помножують на коефіцієнт, прийнятий для кожної професійної групи. Торік питання підвищення мінімальних заробітних плат обговорювалося на рівні тристоронньої групи, створеної при МОЗ. У результаті була підписана угода, яка зазнавала критики з боку лікарської спільноти.

На зустрічі із представниками комітету з охорони здоров’я, присвяченій обговоренню законопроєкту про мінімальні заробітні плати в системі охорони здоров’я, заступник міністра охорони здоров’я Петро Бромбер сказав таке: «Цей документ широко обговорювався професійною спільнотою. Уряд пропонує виділити додаткову суму в розмірі 7,2 млрд злотих на підвищення мінімальної заробітної плати в секторі охорони здоров’я. Ми показуємо перспективу для фахівців, які вже працюють, і для тих, хто хоче вчитися на медичних факультетах. Прошу прийняти законопроєкт у тому вигляді, у якому він був прийнятий Сеймом».

Зі свого боку, сенатор Беата Малецька-Лібера, голова комітету з охорони здоров’я, зазначила, що коефіцієнти мають бути збільшені для всіх професійних груп. «Багато чого змінилося з моменту підписання угоди із тристоронньою групою відносно мінімальної зарплати. У Польщі відзначається істотна інфляція, і те, що пропонувалося тоді, сьогодні виглядає не так привабливо», – зазначила вона.

Комітет з охорони здоров’я запропонував збільшити коефіцієнти для всіх професійних груп. Наприклад, для лікарів-спеціалістів замість 1,45 сенатори пропонували 1,7 і навіть 2. На думку представників комітету, «у ситуації, коли спостерігається величезний брак кадрів, підвищення заробітної плати є чинником, який покликаний спонукувати людей працювати в Польщі».

Після довгих дискусій члени комісії з охорони здоров’я зійшлися на тому, що всі коефіцієнти, передбачені в законопроєкті, треба збільшити на 0,25. Тепер законопроєкт буде обговорюватися в Сенаті. Часу на його доопрацювання залишилося не так уже й багато. Підвищення мінімальних зарплат має відбутися з 1 липня поточного року. Документ іще повинен підписати Президент Польщі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши