Прийняття нового закону “Про професію лікаря” відкладається!

Прийняття нового закону “Про професію лікаря” відкладається!

Останні пів року в Польщі активно обговорювалися зміни до Закону про професію лікаря, які повинні були набути чинності з 1 квітня поточного року. Хоча уряд і міністерство охорони здоров’я не хочуть забирати із проєкту положення, що стосуються спрощення доступу іноземних лікарів до заповітного права на медичну практику в Польщі, документ не набуде чинності найближчим часом.

Справа зовсім не в тому, що польські лікарі нібито бояться конкуренції. Насправді польське медичне співтовариство категорично проти зниження стандартів медичного обслуговування. На думку польських лікарів, прийняття закону в редакції, запропонованій урядом, несе серйозну загрозу для здоров’я та життя польських пацієнтів і національної безпеки в цілому.

«Надання права на медичну практику без нострифікації та зниження вимог до освіти може поставити під загрозу безпеку пацієнтів. Кваліфікаційні вимоги повинні бути однаковими для всіх», – заявив Анджей Матия, керівник Головної лікарської палати.

Прийняття нового закону “Про професію лікаря” відкладається!

Чи підпише президент Польщі Анджей Дуда поправки до основного закону для лікарів або накладе на нього вето, чи звернеться до Конституційного трибуналу для того, щоб перевірити його конституційність? Це ще невідомо. Але заяви про те, що вищезгадані поправки до закону дискримінують випускників польських вишів, звучать усе гучніше.

Крім того, 10 травня цього року в Польщі відбудуться вибори Президента, і, імовірно, у цьому контексті проєкт закону має велике значення. На початку лютого, коментуючи дану урядову ініціативу, Анджей Дуда повідомив, що документ потребує ретельного вивчення. У Польщі дійсно існує дефіцит лікарів, однак це не означає, що ситуація, яка склалася, дозволяє відступити від високих стандартів лікування.

Перш ніж законопроєкт дійде до президента, парламентарі обох палат повинні вивчити його. На даний момент м’ячик перебуває на боці 6 депутатів ПіС (опозиційна партія «Право і Справедливість»), які чисельно домінують у надзвичайному підкомітеті, створеному для розгляду законопроєкту.

Його очолив колишній заступник міністра охорони здоров’я Болеслав Пеха. Саме робота підкомітету затримала подальший рух проєкту закону. Підкомітет вирішив опрацювати проєкт поетапно й ґрунтовно, щоб зняти всі питання. Водночас Томаш Латос, голова комітету з охорони здоров’я, зазначив, що далеко не всі парламентарії налаштовані оптимістично. Про це говорить палка дискусія під час засідання комітету, коли законопроєкт був зачитаний там уперше.

Нагадаємо, що обговорюваний законопроєкт, серед іншого, передбачає впровадження верифікаційного іспиту як альтернативи нострифікації.
Крім того, для лікарів, які зважаться на процедуру верифікації, у проєкті не передбачений мовний іспит. Саме із цими положеннями й не згодне польське лікарське співтовариство.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши