Ще простіше! Міністерство охорони здоров’я виступило з ініціативою для анестезіологів, які здобули кваліфікацію за межами ЄС

Ще простіше! Міністерство охорони здоров’я виступило з ініціативою для анестезіологів, які здобули кваліфікацію за межами ЄС

Міністерство охорони здоров’я Польщі підготувало проєкт розпорядження, який стосується анестезіологів із країн, що не входять до ЄС. Документом передбачено надання лікарям, які здобули спеціалізацію з анестезіології та інтенсивної терапії за межами країн ЄС і прийняті на роботу за спрощеною процедурою, самостійно ухвалювати рішення щодо початку та тривалості реанімаційних заходів, а також самостійно здійснювати анестезію, у тому числі дітям, уже через 2 роки роботи в польській лікарні.

Співтовариство анестезіологів дотримується думки, що пропонована ініціатива несе загрозу для життя пацієнтів, тому польські анестезіологи рішуче виступають проти неї.

У свою чергу, Мінфін Польщі нагадує, що відповідно до нових законодавчих норм статус лікарів, які здобули освіту за межами ЄС та обмежене право на професійну діяльність у Польщі без підтвердження диплома та мовного іспиту, є особливим. Поки їхню кваліфікацію не повністю визнано, вони не мають повного права лікаря-спеціаліста, але можуть практикувати в обсязі, зазначеному в рішенні міністра охорони здоров’я.

Тому, незважаючи на те, що попит на анестезіологів великий, для надання їм повного права надавати послуги з інтенсивної терапії та анестезіології необхідно внести відповідні зміни до закону.

Зі свого боку, Міністерство охорони здоров’я підкреслює, що дозвіл анестезіологові надавати повний спектр реанімаційних заходів та анестезії буде завідувач відділення. Крім того, лікар повинен буде відпрацювати у відділенні інтенсивної терапії не менше 2 років і на практиці підтвердити свої навички й уміння.

Більше того, підтвердження, що лікар може самостійно виконувати реанімаційні заходи та проводити анестезію, має бути письмово засвідчене та додане до особистої справи лікаря.

Ознайомившись із проєктом розпорядження, Головне правління Профспілки анестезіологів висловлює своє категоричне заперечення проти зниження стандартів безпеки пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділеннях анестезіології та інтенсивної терапії, і дає негативний висновок щодо вищезгаданого проєкту розпорядження.

«Міністерство охорони здоров’я пропонує надати можливість медичним установам наймати лікарів-анестезіологів, які здобули кваліфікацію за межами ЄС у ситуації динамічного збільшення числа пацієнтів, інфікованих SARS-CoV-2. Проте він не пропонує рішення, спрямованого на перевірку їх компетентності», – заявляє Профспілка.

На думку польських анестезіологів, проєкт розпорядження, що передбачає надання широкого спектра повноважень анестезіологам із неперевіреною кваліфікацією, несе безпосередню загрозу для життя пацієнтів, які перебувають під наркозом під час хірургічних операцій, і пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії.

Також Профспілка повідомляє, що будь-який можливий випадок небажаного явища під час анестезії або лікування у відділенні інтенсивної терапії, спричинений відсутністю відповідної кваліфікації в лікаря з непідтвердженою кваліфікацією, буде оприлюднений, і за відповідальну особу буде вказаний міністр охорони здоров’я.

Вища лікарська палата Польщі (NIL) підтримує думку Профспілки анестезіологів у цьому питанні та звертає увагу на те, що польські лікарі-анестезіологи будуть додатково обтяжені необхідністю контролю над лікарями з непідтвердженою кваліфікацією та сумнівним знанням польської мови.

Лікарі-спеціалісти також відповідають за неналежну якість медичної послуги, у випадку якщо пацієнтові завдано шкоду з боку лікарів із не підтвердженою в Польщі кваліфікацією, оскільки вони знаходяться під опікою польських колег.

Але, що найважливіше, пропоновані міністерством зміни значно знизять рівень безпеки пацієнтів, у лікуванні яких будуть задіяні лікарі, допущені до практики в спрощеному порядку. Крім того, наскільки добре вони володіють польською мовою, також невідомо.

«Дані, які має Вища медична палата, свідчать про те, що, наприклад, в Україні лікар здобуває звання спеціаліста після проходження інтернатури, тривалість якої у випадку анестезіології та реанімації лише 2 роки. Такий період навчання абсолютно несумісний із періодом навчання спеціалістів у галузі анестезіології та інтенсивної терапії в Польщі, який триває 6 років», – говориться в заяві NIL.

На думку лікарського самоврядування, пропоноване рішення суперечить недавнім запевненням Міністерства охорони здоров’я про те, що лікарі, допущені до практики в Польщі в спрощеному порядку, не будуть спеціалістами в розумінні польського законодавства.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши