Польські роботодавці вимагають від уряду жорстких заходів щодо боротьби з COVID-19

Польські роботодавці вимагають від уряду жорстких заходів щодо боротьби з COVID-19

Рафал Баняк, голова правління спілки роботодавців Польщі у своєму Twitter закликав поляків зробити щеплення від COVID-19, відзначивши, що наразі близько 90 % пацієнтів, які перебувають у лікарнях, у тому числі померлих від COVID-19, не вакциновані.

Водночас на інтернет-порталі спілки роботодавців Польщі опубліковано відкритий лист до прем’єр-міністра Польщі, у якому підприємці просять надати їм право перевіряти в співробітників сертифікати вакцинації, а нещеплених відправляти в неоплачувану відпустку.

«Підприємці, особливо в кризових ситуаціях, повинні ефективно управляти ризиками, щоб ефективно вести господарську діяльність. Ми із тривогою спостерігаємо за розвитком чергової хвилі захворюваності COVID-19. Тому звертаємося із проханням надати підприємцям доступ до інформації про прищеплювальний статус наших співробітників. Це дозволить нам здійснювати розумне довгострокове планування.

Закликаючи надати підприємцям додаткові права, ми спираємося на досвід інших країн (наприклад, Франції, Італії, Ізраїлю). Усі розуміють, що чергового локдауна та заморожування цілих секторів економічної діяльності допустити не можна.

Шановний прем’єр-міністре, ми просимо вас терміново вжити заходів, завдяки яким у нас з’являться правові підстави й повноваження, спрямовані на захист наших співробітників і клієнтів».

З одного боку, це звернення можна розцінювати як заклик до введення в Польщі обов’язкової вакцинації, а з іншого – як голос недовіри до заходів, які вживає МОЗ і уряд у зв’язку з різким збільшенням кількості нових випадків зараження COVID-19.

Річ у тім, що минулого тижня парламентська комісія з охорони здоров’я схвалила проєкт закону, який дозволяє роботодавцям запитувати в співробітників прищеплювальні сертифікати. Але підприємців він не влаштовує, оскільки законопроєкт не передбачає можливості відправити нещеплених співробітників у неоплачувану відпустку. Представник уряду Петро Мюллер висловив надію, що Сейм продовжить роботу над законопроєктом на найближчому засіданні.

До речі, з 1 березня всі працівники медичних установ незалежно від форми власності повинні бути щеплені мінімум 2 дозами антиковідної вакцини. Ідеться виключно про вакцини, схвалені Європейським медичним агентством. Співробітники, які не виконають дану умову, будуть відправлені в неоплачувану відпустку. Про це в деяких польських лікарнях уже повідомила адміністрація.

Згідно з даними рапорту вакцинацій, наразі в Польщі повністю прищеплених налічується близько 21,5 млн осіб, це більше 56 %. Водночас у Польщі, порівнюючи з іншими країнами ЄС, відзначається досить висока смертність із причин, пов’язаних із зараженням COVID-19.

Медики звертають увагу, що більшість померлих – це літні пацієнти з тяжкими хронічними захворюваннями. Незважаючи на те, що варіант «Омікрон» рідше спричиняє важкий перебіг хвороби, польські лікарі попереджають, що п’ята хвиля епідемії в Польщі може бути складною.

На сьогодні в польських лікарнях відкриваються додаткові відділення для лікування пацієнтів із COVID-19. За роботу в таких відділеннях лікарі отримують подвійну ставку, але доплата за роботу з пацієнтами, інфікованими COVID-19, не може перевищувати 15 тис. зл. на руки (близько 3,3 тис. євро) на місяць. Така умова передбачена в договорах із Національним фондом охорони здоров’я.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши