Смішні історії від польських лікарів. Частина 2

Смішні історії від польських лікарів. Частина 2

Новорічні свята закінчуються, і починаються трудові будні. Щоб трохи розрядити обстановку, ми вирішили розповісти ще кілька смішних історій від польських лікарів.

Історія від лікаря відділення невідкладної медичної допомоги: «Синій пацієнт».

25-літній чоловік і його подруга вирішили відзначити річницю стосунків. Вона зробила йому подарунок від душі – афродизіак, так званий попперс (попперси – це група хімічних речовин (амілові, ізобутилнітритні), призначені для вдихання). Рідина знаходилася в невеликій яскравій пляшечці із забавним малюнком і написом про те, що попперс створює банановий присмак.

Увечері чоловік випив 10 мл рідини, не прочитавши інструкції, де було зазначено, що препарат не можна вживати всередину, а необхідно вдихати його пари. Через якийсь час його подруга помітила, що чоловік поводиться дивно – він хихикає без причини й синіє. Минув якийсь час, і з’явилися інші симптоми: наростаюча задишка, серцебиття, відчуття печіння в стравоході, сильне ослаблення, до того ж хлопець продовжував синіти.

Дівчина посоромилася викликати швидку відразу: «Як я їм скажу, що мій хлопець вживав афродизіак?» Стан хворого погіршувався, і, коли він був практично без свідомості, дівчина нарешті насмілилася набрати номер 112.

Коли хворого помістили в стаціонар, артеріальна кров, яка повинна бути світло-червоною, уже стала чорною (що свідчить про дуже виражену гіпоксію). Виявлений центральний і периферичний ціаноз. Частота серцевих скорочень – 160 на хвилину, артеріальний тиск – 70/50 мм рт. ст. Сатурація – менше 80 %. Однак найбільше лякав рівень метгемоглобіну – 55,5 %.

Діагноз: метгемоглобінемія, що загрожує життю, через неправильне вживання попперсу. Пояснення: відбулася зміна валентності заліза в гемоглобіні пацієнта – воно стало 3-валентним замість 2-валентного. Лікування: метиленовий синій, після чого хворий виділив синьо-зелену сечу і швидко одужав.

Розповідь від польського психіатра: «Світська левиця»

Це історія про бабусю, яка завжди була тихою й дуже замкненою людиною. Усе життя вона проводила найбільше часу на кухні, займаючись тільки своїми домочадцями, з перервами на церкву. Вона навіть не додавала алкоголю до торту! Поки не з’явилася деменція.

Починалося все безневинно із провалів у пам’яті. Коли дочка, яка за нею доглядала, поверталася додому з роботи, її мати зазвичай спала. Але одного разу, повернувшись додому з роботи, дочка не застала свою стару матір дома. Звичайно, перше, що зробила дочка, – це дзвінок до поліції.

Стражі порядку швидко знайшли втікачку – вона весело проводила час у барі. Коли дочка прийшла її забирати, виявилося, що її мати – відома світська левиця, її багато хто знає, оскільки вона – досить частий гість у цьому барі. Мало того, бабуся була настільки популярною, що хтось завжди купував їй пиво або коктейль.

Відтоді дочка щодня після роботи забирала свою матір із бару. На запитання, чому вона не звернеться до будинок опіки, де за матір’ю будуть доглядати кваліфіковані співробітники, дочка відповіла, що їй набагато дешевше сплачувати рахунки в барі та давати чайові барменам, ніж оплачувати перебування бабусі в будинку для людей похилого віку.

Історія з амбулаторії сімейного типу: «Плутанина з польськими прізвищами»

Пацієнтка прийшла до амбулаторії, і в реєстратурі відбувся такий діалог:

Пацієнтка: Добрий день! Я до лікаря… Левандовська.

Реєстратор: Валендовська.

Пацієнтка (роздратовано): Левандовська.

Реєстратор (терпляче): Ні, прізвище лікаря Валендовська.

Пацієнтка: Я знаю, яке прізвище в лікаря, моє прізвище Левандовська.

І наостанок ще трохи про особливості польської мови.

Відділення гінекології. Молода лікарка-стажистка проводила первинний огляд і поставила попередній діагноз. Її досвідчений колега перевірив усе, що вона написала, і попросив перечитати діагноз уголос.

Молода лікарка читає: «Wysiłkowe nietrzymanie oczu» (стресове нетримання ока). Сміялася вся ординаторська. Правильний діагноз, як ви вже, напевно, здогадалися: «Wysiłkowe nietrzymanie moczu» (стресове нетримання сечі).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши