Президент Польщі підписав закон про медичні кадри

Президент Польщі підписав закон про медичні кадри

Незважаючи на численні листи-протести від органів професійного самоврядування, Анджей Дуда, Президент Польщі, підписав закон про медичні кадри. Про це повідомила його пресслужба 29 грудня поточного року.

Згідно з новим законом у випадку епідемічної загрози польські установи охорони здоров’я можуть наймати медпрацівників, які здобули освіту за межами ЄС, без нострифікації дипломів та мовного іспиту. Дія закону поширюється на лікарів, стоматологів, медсестер, фельдшерів. Нагадаємо його найбільш важливі положення:

 1. Стоматологам дозволено працювати в лікарнях як лікарям.
 2. Особа, яка здобула вищу або середню медичну освіту (лікарі, медсестри, фельдшери) за межами ЄС, може бути прийнята на роботу до установи охорони здоров’я Польщі за виконання таких умов:
 • задекларувати знання польської мови на достатньому для професійної діяльності рівні;
 • отримати довідку від установи охорони здоров’я про згоду прийняти на роботу здобувача для подальшого подання цієї довідки до МОЗу;
 • мати 3-річний досвід роботи за фахом на батьківщині, отриманий протягом останніх 5 років (перерва в роботі не має перевищувати 5 років);
 • мати диплом про освіту (лікаря, медсестри, фельдшера), дійсність якого необхідно підтвердити в консула;
 • лікарям треба мати сертифікат спеціаліста та програму інтернатури.

Документи необхідно надіслати Міністрові охорони здоров’я Польщі або передати через консула. У випадку позитивного рішення спеціаліст отримає так зване умовне право на медичну діяльність.

Це означає, що працювати він зможе тільки в тій лікарні, яка видала йому довідку, і виконувати тільки ті функції, які в цій довідці застережені. Перший рік такий спеціаліст працюватиме під наглядом опікуна.

 1. Установа охорони здоров’я буде укладати зі спеціалістом трудовий договір строком не більше ніж на 5 років. Продовжувати цей договір не можна.
 2. Закон набуває чинності з 30 грудня 2020 р. і діє в період оголошеної епідемічної загрози. Після закінчення епідемії в Польщі дія документа закінчиться й приймати на роботу за цими правилами лікарні не будуть.

Нагадаємо, що в Польщі епідемічну загрозу оголошено в березні 2020 р. У країні вже з’явилося щеплення від COVID-19, і на початку січня стартує кампанія з вакцинації. Однак про те, що епідемічна загроза незабаром буде скасована, поки що не йдеться.

Важливо!

У будь-якому разі здобувачеві доведеться спілкуватися з керівництвом лікарні, яка погодиться взяти його на роботу. Крім того, польські лікарі працюють у медичних інформаційних системах, відповідно, здобувач повинен грамотно писати польською мовою. Тому знання мови – ключова вимога для спеціаліста, який бажає скористатися новими можливостями, передбаченими законом про медичні кадри.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши