З липня 2022 р. мінімальні зарплати для медиків у Польщі суттєво підвищаться

З липня 2022 р. мінімальні зарплати для медиків у Польщі суттєво підвищаться

У Польщі існує закон, який передбачає щорічне підвищення зарплат для медичних працівників. Цього року чергове підвищення мінімальних ставок відбудеться з 1 липня й обійдеться державному бюджету в 6,5 млрд зл. Відповідний проєкт уже оприлюднено, і перебуває він на суспільному обговоренні.

У проєкті документа визначено нові рівні трудових коефіцієнтів для різних професійних груп. Оплата праці працівників, які не є медиками, буде прив’язана до середньої величини зарплати в установі охорони здоров’я, де вони зайняті, за попередній період. Роботодавець буде зобов’язаний вказувати в трудовому договорі із працівником відомості про професійну групу, до якої того віднесено.

Мінімальний розмір посадового окладу для лікарів, медичних сестер, фармацевтів, фізіотерапевтів, лабораторних діагностів та інших категорій медпрацівників визначається на підставі базової величини, помноженої на трудовий коефіцієнт. Базова величина – це середня заробітна плата в національній економіці за минулий рік. Що стосується коефіцієнтів, то для кожної професійної групи він свій. Чим вище кваліфікація, тим вище коефіцієнт.

Під час розрахунку нової сітки мінімальних зарплат у системі охорони здоров’я МОЗ прийняв за базову величину 5 548 зл. (збільшення порівняно з попереднім періодом становить приблизно 7 %). Протягом минулого року між міністерством охорони здоров’я та медиками тривали спори, що стосуються коефіцієнтів. В остаточному підсумку була підписана угода. І хоча вона не цілком улаштувала польських медиків, однак саме її положення й були покладені в основу нинішнього розрахунку.

Отже, згідно із проєктом документа, розробленим МОЗ, з 1 липня 2022 р. мінімальні зарплати для медиків у Польщі становитимуть:

  • лікаря зі спеціалізацією: коефіцієнт 1,45, мінімальна винагорода становитиме 8 045 зл. (1 717 євро), збільшившись на 1 275 зл. проти нинішньої;
  • лікаря без спеціалізації: коефіцієнт 1,19, мінімальна винагорода становитиме 6 602 зл. (1 410 євро), збільшившись на 554 зл. проти нинішньої;
  • лікаря-стажиста: коефіцієнт 0,95, мінімальна винагорода становитиме 5 260 зл. (1 123 євро), збільшившись на 1 074 зл. проти нинішньої;
  • фармацевта, фізіотерапевта, лабораторного діагноста, клінічного психолога, іншого медичного працівника, що потребує ступеня магістра та спеціалізації, медсестри зі ступенем магістра та спеціалізацією: коефіцієнт 1,29, мінімальна винагорода становитиме 7 157 зл. (1 528 євро), збільшившись на 1 679 зл. проти нинішньої.

Звертаємо увагу на те, що згідно зі звітом Головного державного управління в 2021 р. середня зарплата в національній економіці Польщі становила 5 662,53 зл., а не 5 548 зл., як передбачав МОЗ під час розрахунків. Це означає, що в підсумковій версії документа мінімальні зарплати в секторі охорони здоров’я будуть ще вищими, ніж у представленому МОЗ проєкті.

Однак, варто звернути увагу на те, що положення закону про мінімальну винагороду у сфері охорони здоров’я не застосовуються до лікарів, які одержали умовне право на лікарську діяльність за спрощеною процедурою. На ці трудові відносини не поширюються положення трудового кодексу, тому розмір винагороди в даному випадку є предметом домовленостей між лікарем і роботодавцем.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши