NRL звернувся до МОЗ із пропозицією змінити правила LEK і LDEK

NRL звернувся до МОЗ із пропозицією змінити правила LEK і LDEK

В одній із попередніх публікацій ми повідомляли читачів про те, що асоціація польських лікарів-резидентів пропонує змінити правила підсумкових іспитів – лікарського та стоматологічного (LEK і LDEK). Нагадаємо, що складання цих іспитів – одна з обов’язкових умов для одержання повного права на професійну діяльність для лікарів і стоматологів у Польщі.

Днями до пропозиції асоціації польських лікарів-резидентів приєдналося лікарське самоврядування. Вища лікарська рада направила звернення до міністра охорони здоров’я із проханням провести роботу зі зміни правил LEK і LDEK. У своєму зверненні Вища лікарська рада підкреслила, що «результати LEK і LDEK свідчать про те, що чинні правила цих іспитів не виконують очікуваних функцій».

«У ситуації, коли іспити проходять у вигляді письмових тестів, що складаються із 30 % нових запитань і 70 %, обраних із відкритої бази даних, яка містить усього близько 2 000 запитань, при цьому для одержання позитивного результату досить відповісти правильно на 56 % запитань, LEK і LDEK не відображають реальних знань кандидатів і не дозволяють перевірити якість освіти в університетах і на факультетах, що навчають студентів у галузі медицини та стоматології», – відзначила Вища лікарська рада у зверненні.

На думку представників медичного самоврядування, LEK і LDEK повинні гарантувати, що випускники медичних стоматологічних факультетів належним чином підготовлені для роботи з пацієнтами. «У ситуації, що склалася, розроблення нової форми перевірки знань майбутніх лікарів і стоматологів є необхідною й послужить підвищенню безпеки пацієнтів та якості медичної та стоматологічної освіти», – говориться у зверненні.

У зв’язку з вищевикладеним Вища лікарська раду звертається до міністра охорони здоров’я із проханням провести роботу зі зміни форми проведення обох іспитів та ініціювати законодавчу роботу із внесення необхідних змін до Закону про професії лікаря та стоматолога.

Про навчання медиків і перевірку їх знань висловився проф. Марчин Гручала, ректор Гданського медичного університету, голова конференції ректорів академічних медичних університетів (KRAUM).

«Ми висловлюємо стурбованість із приводу якості освіти, коли бачимо масове створення медичних факультетів у навчальних закладах, які раніше не випускали медичних працівників. Важливо, щоб Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки та Польська комісія з акредитації втрутилися в ситуацію, коли стандарти освіти майбутніх лікарів не дотримуються», – підкреслив професор.

Він також повідомив, що KRAUM хоче ініціювати введення додаткового стандартизованого іспиту, який повинен перевіряти практичні навички випускників медичних факультетів, при цьому зазначивши, що цей іспит не буде альтернативою LEK і LDEK.

Ми будемо стежити за розвитком подій та інформувати наших читачів. Однак уже сьогодні можна сказати, що в разі якщо правила LEK і LDEK зміняться, то складати ці іспити буде складніше, ніж зараз. Тому всіх, хто розпочав післядипломне стажування або планує розпочати з осені, закликаємо складати підсумковий іспит якнайшвидше. Найближчий LDEK відбудеться 6 вересня, а LEK – 23 вересня 2023 р.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши