Післядипломне стажування лікарів у Польщі залишається обов’язковим

Післядипломне стажування лікарів у Польщі залишається обов’язковим

Міністерство охорони здоров’я Польщі не планує найближчим часом ліквідувати післядипломне стажування лікарів, хоча раніше анонсувало його скасування або, принаймні, можливість його проходження на добровільних засадах.

Нагадаємо, що в жовтні 2021 р. Конференція ректорів академічних медичних університетів запропонувала скасувати обов’язкове післядипломне стажування для лікарів. Міністерство спочатку підтримало пропозицію Конференції, проте тепер плани змінилися.

«Нові положення, що стосуються післядипломного стажування, почнуть діяти з 1 березня 2023 р. Нова програма післядипломного стажування включає обов’язкову частину та персоналізовану. Стажування передбачає навчання спілкування з пацієнтом, протидії професійному вигорянню, основ суспільної охорони здоров’я, включаючи профілактичні щеплення, медичну сертифікацію, а також основ медичного права, включаючи біоетику», – інформує МОЗ.

Зазначимо, що нові положення про післядипломне стажування є частиною нових стандартів медичної освіти. Команда з їхнього розроблення була створена при міністерстві в 2021 р. Робота над новими стандартами тривала із грудня 2021 р. по березень 2022 р. Головна мета нових стандартів – забезпечити набуття студентами низки практичних навичок під час навчання.

Первісно планувалося, що нові стандарти дозволять забезпечити навчання майбутніх лікарів на такому рівні, щоб можна було відмовитися від обов’язкового післядипломного стажування. Однак польські лікарі й студенти медичних вишів виступили проти його ліквідації. Тому післядипломне стажування залишається обов’язковим для всіх лікарів.

Що стосується нових стандартів вищої медичної освіти, то вони серед іншого передбачають впровадження іспиту із практичних навичок. Такий іспит буде проводитися наприкінці кожного року навчання у виші. До списку практичних навичок, які повинні будуть мати випускники польських медичних вишів, увійдуть близько 45 найменувань, у тому числі проведення та інтерпретація УЗД при станах, що загрожують життю, реанімаційні заходи, катетеризація сечового міхура та ін. Іспит буде проводитися на базі симуляційних центрів.

«Пропоновані зміни спрямовані на те, щоб після завершення освіти випускник міг відразу розпочати лікарську практику», – повідомив Ярослав Рибарчик, головний фахівець відділу по зв’язках із громадськістю Міністерства охорони здоров’я Польщі. Нові стандарти набудуть чинності в 2023/2024 навчальному році й будуть обов’язковими у всіх вишах.

Також будуть оновлені програми спеціалізації лікарів. Зокрема, з них зникнуть курси з невідкладної медицини, медичного права та суспільної охорони здоров’я, оскільки вони включені до програми післядипломного стажування. Їх замінять курсами, необхідними для надання послуг у відповідній галузі медицини, а також підготовкою медперсоналу до зміни організації праці у зв’язку з можливими новими епідеміями.

Крім того, наприкінці спеціалізованого навчання всі резиденти будуть проходити обов’язковий атестаційний курс. Нагадаємо, що спеціалізоване навчання в Польщі триває 4-6 років і закінчується спеціалізованим іспитом. Тепер для участі в спеціалізованому іспиті лікар повинен буде надати сертифікат про проходження атестаційного курсу.

Серед організаційних змін – створення центру післядипломної освіти. Планується об’єднання Центру післядипломної медичної освіти та Центру післядипломної освіти медичних сестер та акушерок. Це також сприятиме обміну досвідом між представниками різних медичних спеціальностей і, як зазначають у міністерстві, підвищенню якості надаваних освітніх і медичних послуг.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши