
Наші провізори склали нострифікаційний іспит для фармацевтів у Польщі: 100%-й успіх!
Недавно відбувся черговий нострифікаційний іспит для провізорів у Польщі. У ньому взяли участь 5 осіб, 3 із них – слухачі фундації “Євромед”, які успішно подолали цей бар’єр на шляху до своєї мети – продовжити професійну кар’єру в Польщі. За нашим проханням один із провізорів поділився інформацією про те, як відбувався нострифікаційний іспит.
-
– Розкажіть, будь ласка, як усе було організовано?
-
– До екзаменаційної комісії входило кілька осіб. Оскільки нас було мало, іспит проходив у маленькій аудиторії. Кожний учасник отримав свій список запитань відповідно до переліку дисциплін, визначених комісією заздалегідь на підставі предметів, які вивчалися в університеті, – вони перераховані в додатку до диплома.
Іспит розпочався о 9-й ранку і тривав до 11.30. Часу цілком достатньо, щоб прочитати, зрозуміти запитання та відповісти на них. Я отримав запитання з 8 дисциплін – по 3 аркуші на кожну. Після того, як учасник відповів на запитання з одного аркуша, член комісії відразу їх перевіряє. Тому я знав свій результат ще до того, як закінчився іспит.
-
– Як ви готувалися до іспиту?
-
– 90 % навчальних матеріалів, за якими я готувався, надала фундація “Євромед”. Це посібник, підготовлений фахівцями фундації спеціально для складання нострифікаційного іспиту, відеоматеріали та лекції, які читали викладачі “Євромеду”. Особливо хочеться відзначити лекції. Викладачі читали їх легко, зрозуміло, і обсяг інформації виявився достатнім для успішного складання іспиту.
-
– Чи були якісь труднощі під час підготовки, подання документів тощо?
-
– Ні, особливих складнощів не було, у всьому допомогли фахівці фундації. Єдиний мінус – довге очікування іспиту. Я чекав його більше 7 місяців.
Ми вітаємо всіх магістрів фармації, які отримали визнання диплома в Польщі, і бажаємо їм подальших успіхів, адже попереду ще практика та мовний іспит. Нагадаємо, що в Польщі магістр фармації називається «фармацевт». Для підтвердження диплома магістра фармації іспити складаються в такій послідовності:
- Нострифікаційний іспит.
- Можливе піврічне стажування в аптеці (Увага! Не всі університети, що видають свідоцтво про нострифікацію, направляють на стажування. У деяких вишах це не потрібне, і здобувач відразу після нострифікації отримує свідоцтво про нострифікацію).
- Мовний іспит у Головній аптекарській палаті.
Про те, як відбувається мовний іспит у фармацевтів, можна прочитати в одній з наших попередніх публікацій.
P. S. Фармацевт у Польщі – це не звичайний продавець лікарських препаратів, а працівник охорони здоров’я. Його функціонал набагато ширше, ніж у колег з-за східного кордону. У кожній аптеці виготовляють ліки екстемпорально. А недавно Польський Сейм дозволив польським фармацевтам робити щеплення від грипу.