Післядипломне стажування лікарів у Польщі: нова програма почне діяти з 1 березня 2023 р.

Післядипломне стажування лікарів у Польщі: нова програма почне діяти з 1 березня 2023 р.

Як ми вже повідомляли, міністерство охорони здоров’я Польщі має намір впровадити нові правила післядипломного стажування лікарів, зробивши його добровільним. Однак поки що в цьому напрямку тільки обіцянки й розмови, а проєкт відповідного нормативного документа не розроблено. Це означає, що як і раніше післядипломне стажування є обов’язковим для всіх випускників медичних вишів та іноземних лікарів, які підтвердили свій диплом у Польщі.

Проходження післядипломного стажування, поряд зі складанням підсумкового лікарського іспиту (LEK) – це необхідні умови для одержання права на лікарську практику. Післядипломне стажування починається з 1 жовтня або 1 березня і триває 13 місяців. Цей час охоплює стажування в різних відділеннях, теоретичні курси та відпустку. Лікарняна та декретна відпустки продовжують час післядипломного стажування.

Для тих, хто розпочав стажування з 1 жовтня поточного року, післядипломне стажування охоплює такі напрямки:

  • внутрішні хвороби (11 тижнів), з них – внутрішні хвороби (10 тижнів) + теоретичний курс із трансфузіології (1 тиждень);
  • гінекологія та акушерство (7 тижнів);
  • загальна хірургія (8 тижнів), з них – загальна хірургія (6 тижнів) + травматологія (2 тижні);
  • педіатрія (8 тижнів), з них – педіатрія (6 тижнів) + неонатологія (2 тижні);
  • психіатрія (4 тижні);
  • сімейна медицина (6 тижнів);
  • анестезіологія та інтенсивна терапія (3 тижні), з них – анестезіологія (1 тиждень) + інтенсивна терапія (2 тижні);
  • екстрена медицина (3 тижні).

Додатково стажисти проходять навчання на теоретичних курсах у галузі медичної сертифікації (20 годин за 3 дні), біоетики (20 годин за 3 дні) і медичного права (30 годин за 4 дні), а також навчання з профілактики ВІЛ-інфекції, діагностики та лікуванню СНІДу (5 годин – 1 день). Ці курси організують регіональні лікарські палати. Вони проходять у вигляді семінарів і закінчуються заліками.

Що стосується обов’язкової оплачуваної відпустки, то стажисти мають право на 22 дні/13 місяців. Протягом перших місяців стажування до кінця календарного року розмір відпустки становить 1,66 дня на місяць (20 днів/12 місяців). Із січня стажист має право на всі 22 дні відпустки.

Деякі стажисти бажають брати відпустку повністю наприкінці стажування, після того, як усю програму виконано. Зазвичай ця тривала відпустка використовується для посиленої підготовки до LEK.

УВАГА! Для лікарів, які почнуть стажування з 1 березня 2023 р., буде діяти нова програма післядипломного стажування. З неї виключені гінекологія та акушерство, психіатрія, стажист матиме можливість вибрати деякі напрямки, крім того, будуть додані нові теоретичні курси. Докладніше про нову програму ми розповімо в наших подальших публікаціях.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши