Чи можна стати лікарем у Польщі, маючи велику перерву в медичній практиці?

Чи можна стати лікарем у Польщі, маючи велику перерву в медичній практиці?

Чому лікарі йдуть із професії?

Щорічно медичні університети України, Росії та Білорусі випускають декілька тисяч молодих лікарів. Вони всі мріють про хорошу кар’єру та гідне життя. Перше розчарування чекає на них уже на інтернатурі. Знайти підходяще місце для практики дуже складно. Але навіть якщо лікар пройде інтернатуру за спеціальністю, яка йому подобається, подальше працевлаштування вимагає чималих витрат.

Якщо грошей і зв’язків для інтернатури та працевлаштування в хорошу клініку немає, лікареві залишається невеликий вибір – розпочати кар’єру в амбулаторії глухого села, без нормального обладнання та доступу до лабораторної діагностики, або на швидкій, відчувши всі недоліки роботи, яку можна порівняти з боями без правил. Хоча є ще один шлях – піти із професії, про яку мріяв із дитинства, та освоїти іншу.

Багато випускників медичних вишів пробують свої сили в страхових компаніях або відділах продажів фармкомпаній. Насправді, лікареві дуже важко зробити такий вибір, тому що він не «продажник». Адже в медичних університетах не вивчають теорію продажів і просування продукції. Лікар змушений поринати в зовсім нову для нього сферу діяльності, яка найчастіше не приносить йому задоволення.

Чи можна повернутися в професію?

Думки про повернення в професію неодноразово відвідують багатьох фахівців, які закинули практику заради грошей. Але час іде, перерва в стажі збільшується, а мрія здається все менш реалістичною. Часто нам ставлять запитання – чи можна стати лікарем у Польщі, якщо давно не практикуєш цю професію? Звичайно, можна, усе залежить від бажання спеціаліста та його готовності почати все спочатку.

Декілька лікарів уже обрали цей шлях. Після великої перерви в практиці вони отримали нострифікацію, склали мовний іспит і вийшли на післядипломне стажування. Звичайно, у такому випадку в лікаря немає можливості підтвердити спеціальність, але під час післядипломного стажування можна спробувати свої сили в різних сферах медицини та зробити усвідомлений вибір.

Навіть маючи велику перерву в практиці, доклавши трохи зусиль, можна знайти оплачуване стажування в польській лікарні. У будь-якому разі такі приклади є. Під час стажування необхідно зосередитися на підготовці до іспиту LEK. Його можна складати під час стажування та після нього. Головне, що кількість спроб необмежена, але, безумовно, краще скласти з першого разу.

Чим краще лікар складе LEK, тим більше вибір спеціалізацій. Якщо ж лікар після закінчення стажування та успішного складання іспиту не хоче більше вчитися, то він може залишитися в первинній ланці та працювати, наприклад, сімейним лікарем без спеціалізації. Сімейний лікар у Польщі – професія затребувана й добре оплачувана, тому її обирають не тільки лікарі-іноземці, але й поляки.

Практичний досвід

Для наших читачів своїм досвідом повернення в професію ділиться лікар з України.

– Розкажіть, будь ласка, про себе, у якому році Ви закінчили медичний університет, де працювали до переїзду до Польщі?

– Я закінчила медичний університет у 2002 р., інтернатуру – у 2004 р. Інтернатуру проходила за контрактом, заплативши за неї 1 500 дол. США. Спеціальність я обрала престижну, але знайти роботу за цією спеціальністю мені не вдалося. Довелося йти на швидку. Не хочу розповідати про всі нюанси цієї роботи, скажу лише, що її вага та відповідальність, які держава покладає на лікаря, зовсім непорівнянні з рівнем зарплати.

Через якийсь час я прийняла важке рішення піти із професії. Проте, моя наступна робота була пов’язана з медициною, точніше з медичною інформацією. Там я набула досить корисних навичок, які мені стали в пригоді під час післядипломного стажування. Наприклад, це комп’ютерна грамотність – робота з інформаційними системами не становить для мене труднощів.

– Як Ви знайшли оплачуване стажування?

Після отримання нострифікації з успішного складання мовного іспиту я розіслала своє резюме до різних лікарень, які надають місця для стажування, й отримала декілька запрошень. Приїхавши до Варшави, я орендувала авто на тиждень і поїхала по співбесідах. В одній лікарні отримала відмову саме через велику перерву в практиці, проте у двох інших мені видали «промесу» – документ, необхідний для отримання візи.

Обидві лікарні запропонували оплачуване стажування, але з умовою, що після його закінчення я залишуся ще на три роки як лікар-резидент в одному з відділень, де гостро потрібні лікарі. З 1 березня 2020 р. я приступила до стажування. Тепер мені потрібно успішно скласти LEK, і я знову в професії.

– Чи вистачає Вам грошей, які Ви отримуєте за стажування?

Так, цілком. Я обрала лікарню в невеликому містечку, а тут усе дуже дешево. Моєї зарплати вистачає на оренду пристойної квартири, їжу, одяг, проїзд, у тому числі й в Україну.

– Розкажіть про Ваші плани на майбутнє, Ви вже обрали спеціалізацію?

Остаточно я ще не визначилася, але це буде терапевтичний профіль. Не виключено, що я зупиню свій вибір на сімейній медицині. На мою думку, терапія або сімейна медицина – це гарний вибір для лікаря з великою перервою в практиці.

Я подала заяву на осінній іспит LEK. Після його складання мені ще потрібно закінчити стажування, але в разі успішного складання іспиту лікарня готова підписати довгостроковий контракт, який буде підставою для оформлення посвідки на проживання.

P. S. Успішний досвід лікарів, які після великої перерви в практиці все-таки зважилися на повернення в професію в Польщі, підтверджує відома теза про те, що немає нічого неможливого для людини, у якої є ціль. Якщо ви дійсно хочете повернутися в професію, відкиньте всі сумніви й наполегливо йдіть до своєї мрії. Досягти її простіше, ніж ви думаєте.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши