Після вступу до ЄС із Польщі виїхали 20 тис. лікарів. Відтік триває – кадровий дефіцит посилюється

Після вступу до ЄС із Польщі виїхали 20 тис. лікарів. Відтік триває – кадровий дефіцит посилюється

Германії потрібен медичний персонал. Німецькі лікарні шукають як молодих лікарів-резидентів, так і спеціалістів – хірургів, анестезіологів, онкологів, психіатрів та ін. Пропозицій про роботу в Німеччині для лікарів різних спеціальностей дуже багато. Після вступу Польщі до ЄС країну залишили близько 20 000 лікарів. Тільки в першому кварталі поточного року близько сотні польських лікарів одержали сертифікати, необхідні для визнання їх кваліфікації за кордоном. Основні причини відтоку медичних кадрів – рівень зарплати, умови роботи та здобуття спеціалізації.

А тим часом у Польщі не вистачає лікарів. За даними Вищої лікарської палати, кадровий дефіцит становить не менше 68 тис. лікарів різних спеціальностей. Зрозуміло, що вакансій для лікарів-спеціалістів у Польщі набагато більше, ніж у Німеччині.

В основному польські лікарі їдуть працювати до Німеччини, Швеції та Великобританії. На який заробіток там може розраховувати лікар? Лікар-початківець (резидент) зазвичай отримує ставку 4,6 тис. євро на місяць. Спеціалісти можуть заробляти до 9,7 тис. євро на місяць.

У Німеччині базові ставки встановлюються, як і в Польщі, на основі зарплатних тарифів за секторами економіки, але в заробітну плату також входять бонуси, наприклад, пов’язані із чергуванням за викликом. Така робота в нічний час та у вихідні оплачується окремо, тому до заробітної плати можна додати близько 1 000 євро на місяць за рахунок чергувань і роботи у вихідний день.

Польські лікарі цінуються за кордоном. Німецькі портали з пошуку роботи для лікарів навіть містять польськомовні сторінки для польських лікарів. Лікарні Німеччини особливо потребують лікарів таких спеціальностей: анестезіологія, педіатрія, гінекологія та кардіологія. Також вони приваблюють молодих лікарів резидентурою із внутрішньої медицини, яка в Німеччині охоплює такі спеціальності, як кардіологія, гастроентерологія та пневмологія.

Відтік лікарів із Польщі, ймовірно, триватиме, оскільки Уряд поки що не висловлює готовності суттєво змінити розмір базової ставки. Пропонована Міністерством охорони здоров’я тарифна сітка обурила як Вищу медичну палату, так і профспілки. Кшиштоф Букель, голова Польської національної профспілки лікарів, підкреслює, що низький рівень заробітної плати змушує польських спеціалістів їхати із країни.

Для лікарів з-за східного кордону Польщі зростаючий кадровий голод у секторі охорони здоров’я країни – чудова можливість для професійної міграції. Базова ставка лікаря в Польщі приблизно в 10 разів вище, ніж в Україні, Білорусі та Росії. Лікарі-стажисти одержують стипендію, якої цілком вистачає на життя.

Не виключено, що згодом і в лікаря-емігранта в Польщі почнуть зростати запити. Після нострифікації диплома в Польщі та 3 років роботи за спеціальністю після її підтвердження або в резидентурі він може почати практику в іншій країні ЄС.

Нагадаємо, що процедура нострифікації медичного диплома та отримання права на медичну практику в Польщі виглядає набагато простіше, ніж, наприклад, у Німеччині або Чехії. Раніше ми докладно писали про це. Тому якщо ви хочете переїхати до Західної Європи та працювати там лікарем, то подумайте, а чи не розпочати свою кар’єру в Польщі?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши