Російські лікарі проти нової системи безперервної медичної освіти

Російські лікарі проти нової системи безперервної медичної освіти

Нова система безперервної медичної освіти (БМО) у Росії, яка була введена в дію в 2016 р., повністю набуде чинності з 2021 р.

Що таке БМО в Росії?

Зараз російські лікарі отримують право на професійну діяльність за змішаною процедурою:

  • Сертифікація. Сертифікати дійсні протягом 5 років, видаються після закінчення інтернатури, ординатури, циклів підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки.
  • Акредитація. Власники сертифікатів, виданих після 1 січня 2016 р., зобов’язані пройти акредитацію – підвищення кваліфікації за відповідною спеціальністю та програмою індивідуального п’ятирічного циклу навчання за системою БМО.

За 5 років необхідно набрати 250 балів, які відповідають 250 академічним годинам, по 50 балів на рік. З них:

  • 36 балів – за освоєння додаткових професійних програм підвищення кваліфікації;
  • 14 балів – за участь в освітніх заходах, акредитованих у системі БМО (конференції, семінари, майстер-класи, вебінари, заочні онлайн-освітні заходи).

Може здатися, що ці бали легко отримати, але освітніх заходів, акредитованих у системі БМО, дуже мало. При цьому лікар сам оплачує участь у них. За участь у конференції лікар може отримати 6–7 балів. Тобто раз на місяць треба відвідувати такий захід, а за рік набрати не менше 50 балів.

Уже з 2021 р. нова система БМО запрацює на повну силу. Усі лікарі та середній медперсонал будуть зобов’язані її дотримуватися. У зв’язку із цим серед російських медиків можна почути побоювання, що лікарі передпенсійного віку, у яких сертифікати закінчуються в 2021–2022 рр., відмовляться від участі в цій системі та в найближчі 5–6 років вийдуть на пенсію.

Наразі російські лікарі ініціювали збір підписів, щоб визнати повний перехід на систему БМО передчасним.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши