Мінімальна зарплата в системі охорони здоров’я: польський Сейм прийняв закон

Мінімальна зарплата в системі охорони здоров’я: польський Сейм прийняв закон

Нещодавно ми повідомляли про те, що уряд Польщі підготував проєкт закону про мінімальні заробітні плати в секторі охорони здоров’я. 26 травня даний документ було розглянуто Сеймом і прийнято у третьому читанні. У голосуванні взяли участь 453 депутати, за законопроєкт проголосували 445, проти – 1 депутат, утрималися – 7.

Підвищення мінімальної заробітної плати для працівників охорони здоров’я Польщі відбудеться в другій половині 2022 р., тобто з 1 липня, й обійдеться бюджету в 7,2 млрд зл. Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський перед голосуванням у Сеймі заявив, що закон дозволить поліпшити ситуацію в охороні здоров’я й зробить медичні професії більш привабливими для молоді.

За оцінками Міністерства охорони здоров’я, підвищення базових ставок охопить групу працівників охорони здоров’я загальною чисельністю приблизно 460 тис. чол. У законі передбачено підвищення трудових коефіцієнтів для всіх професійних груп медичних і суміжних із ними працівників, а також запропоновано новий розподіл на професійні групи відповідно до кваліфікації.

Утім Вища лікарська палата вже відреагувала на новий закон негативно. От що говориться в офіційній позиції органа лікарського самоврядування. «Проєкт, який 26 травня був прийнятий Сеймом, передбачає мінімальні винагороди, далекі від постульованих медичною спільнотою. Медичне самоврядування підкреслює, що незалежно від цих нормативів мінімальна заробітна плата не повинна бути реальною заробітною платою лікарів.

Прийнятий Сеймом закон вносить зміни до коефіцієнтів, на підставі яких розраховується мінімальна заробітна плата осіб, зайнятих в установах охорони здоров’я. Зарплата лікаря-спеціаліста буде в 1,45 рази вище від середньої по країні, а не втричі вище від середньомісячної, як вимагали лікарі. Закон передбачає, що з 1 липня 2022 р. мінімальна заробітна плата лікаря-спеціаліста становитиме 8 210,67 зл., лікаря без спеціалізації – 6 738,41 зл., а стажиста – 5 379,40 зл.

Очікування щодо мінімальної заробітної плати були сформульовані у вигляді звернення XV Національного конгресу лікарів. Медичне самоврядування продовжить уживати заходів у цьому напрямку, хоча й указує, що через недостатню відкритість уряду необхідно зосередитися на роботі на більш низькому рівні.

Необхідні зміни в підході до працевлаштування як із боку роботодавців, так і працівників, щоб таке поняття, як «мінімальна заробітна плата», було лише пустим положенням у законі, а не відбиттям реального стану справ з оплатою праці лікаря. У зв’язку із цим Вища медична палата чинитиме спільно із регіональними лікарськими палатами».

Наразі закон надіслано до Сенату, і якщо там не будуть запропоновані виправлення, то документ незабаром підпише Президент. Якщо ж Сенат внесе виправлення, то документ повернеться до Сейму.

Детальніше ми розглянемо нові мінімальні винагороди та кваліфікаційні категорії після того, як документ підпише Президент.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши