На яких умовах оплачується обов’язковий карантин?

На яких умовах оплачується обов’язковий карантин?

На отримання допомоги при обов’язковому 14-денному карантині може розраховувати на підставі ст. 92 Трудового кодексу:

  • працівник, який має договір про обов’язкове медичне страхування;
  • підрядник, який уклав договір про добровільне медичне страхування;
  • особа, яка провадить несільськогосподарську діяльність (добровільне страхування).

Щоб отримати допомогу, особа, яка підлягає обов’язковому карантину після перетину кордону, повинна подати заяву про обов’язковий карантин протягом 3 днів після його завершення своєму роботодавцеві.
Якщо допомога у випадку хвороби виплачується ZUS, платник внесків (роботодавець) подає заяву застрахованої особи до ZUS протягом 7 днів. У цьому випадку до сертифіката Z-3 / Z-3a додається відскановане фото або фото із завіреною заявою.

Обов’язковий оплачуваний карантин

Особи, які займаються несільськогосподарською діяльністю, та особи, які співпрацюють із ними, подають декларацію до ZUS самостійно. Декларація може бути подана в електронному вигляді. Вони можуть бути подані з використанням заяви ZAS-53 для отримання допомоги у випадку хвороби. До такої заяви також необхідно додати фото або скан.

Важливо пам’ятати про те, що якщо державний санітарний інспектор вирішить скоротити строк або звільнити карантинну особу від обов’язку його дотримуватися, ця особа повинна проінформувати про це особу, яка виплачує допомогу у випадку хвороби (наприклад, роботодавець, клієнт або ZUS).
Платник внесків, який виплачує допомогу, або ZUS, може звернутися до компетентного органу Державної санітарної інспекції для перевірки даних, що містяться в декларації.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Подпишись на новости медицины Польши