У Польщі завершився перший етап осіннього відбору лікарів на спеціалізацію – 1 000 місць залишилися не зайнятими

У Польщі завершився перший етап осіннього відбору лікарів на спеціалізацію – 1 000 місць залишилися не зайнятими

Як ми раніше повідомляли, з осені 2022 р. у Польщі стартувала нова загальнодержавна система відбору лікарів на спеціалізоване навчання. Нагадаємо, що для вступу до резидентури лікар повинен пройти післядипломне стажування та скласти підсумковий лікарський іспит (LEK). Результат LEK відіграє головну роль у конкурсному відборі.

Процедура відбору лікарів здійснюється в 2 етапи. На першому лікарі подають заявки на навчання як у режимі резидентури, так і в режимі нерезидентському. У випадку резидентури зарплату лікареві платить міністерство охорони здоров’я. Якщо йдеться про режим нерезидентський, то зарплату платить безпосередньо установа охорони здоров’я. Претенденти, які не отримають бажаного місця на першому етапі, матимуть змогу вступити на спеціалізоване навчання в ході другого етапу.

У Польщі лікарі мають право одночасно подавати заявки на спеціалізоване навчання в режимі резидентури та нерезидентському, у 15 воєводствах, обравши до трьох лікарень у кожному, і на декілька спеціалізацій. Після закінчення кожного етапу кваліфікаційної процедури лікар повинен обрати найбільш прийнятний для себе варіант із тих, на які його затверджено. На вибір місця спеціалізації в лікаря є 10 днів від моменту опублікування результатів кваліфікаційної процедури.

7 листопада закінчився перший етап відбору лікарів на навчання в резидентурі. До 17 листопада лікар має підтвердити свій вибір. Якщо цього не зробити, це означатиме, що він знімається з конкурсної процедури на першому етапі.

Усього під час осінньої кваліфікаційної процедури в 2022 р. було подано 5 639 заявок від лікарів на спеціалізоване навчання. У рамках першого етапу набору на вакантні місця було кваліфіковано 4 482 особи, у тому числі 3 218 – до резидентури та 1 264 – для навчання в режимі нерезидентському. При цьому на 1 000 місць у режимі резидентури не було подано жодної заяви. Непопулярними серед лікарів залишаються медицина невідкладних станів, терапія та патоморфологія.

Лікар, який не підтвердив приймання на місце спеціалізації, і лікар, який числиться в списку претендентів, не кваліфікованих на першому етапі, автоматично переходить на другий етап. Результати другого етапу кваліфікації будуть опубліковані 18 листопада цього року.

До 28 листопада лікар, який отримав кваліфікацію на другому етапі процедури, повинен підтвердити місце спеціалізації в SМК. Відсутність підтвердження буде вважатися остаточною відмовою лікаря від процедури кваліфікації. Списки лікарів, які пройшли та не пройшли конкурсний відбір, будуть опубліковані наприкінці листопада в електронній системі SMK.

У соціальних мережах з’явилися перші враження лікарів про нову систему відбору на спеціалізоване навчання. Так, наприклад, Петро Ватола, представник національної профспілки лікарів Польщі, уважає, що нова система носить «командно-розподільний» характер і позбавляє резидентів можливості реального впливу на хід спеціалізованого навчання та місце, де воно здійснюватиметься.

Необхідно зазначити, що саме лікарі-резиденти кілька років тому вимагали від МОЗу ввести централізований відбір на спеціалізоване навчання. Але все частіше з боку польських лікарів-резидентів і спеціалістів можна почути дорікання щодо нової процедури.

Насамперед, що стосується форми LEK/LDEK. На думку значної частини лікарської спільноти, публікація бази запитань LEK/LDEK зводить нанівець зміст централізованого набору. У свою чергу, заступник міністра охорони здоров’я Петро Бромбер заявив наприкінці жовтня, що міністерство має намір відмовитися від проведення LEK/LDEK на підставі запитань із бази даних.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши