НОСТРИФIКАЦIЯ
ПРОГРАМА: Визнання медичного диплому

НОСТРИФІКАЦІЯ – процедура визнання документів іноземних держав про вищу і післявузівську професійну освіту, тобто згоду відповідних органів державної влади на наявність законної сили цих документів на території їх держави.

Нострифікація – це поняття на думці у всіх лікарів, які хоча б раз замислювалися про роботу медиком в Європі. Хочеться відразу акцентувати увагу наших колег на тому, що цей етап на шляху до працевлаштування має різне значення і вимагає різного об’єму зусиль, залежно від європейської країни. Детальніше про це – читайте тут. Матеріали, використовувані в статті, зібрані на основі аналізу проведеного експертамиєвропейського Фонду з розвитку медицини та освіти «Євромед».

Якщо коротше, то яскраво виражена різниця в процесі нострифікації при порівнянні двох країн – Чехії та Польщі. Чехія дуже легко проводить нострифікацію диплома лікаря, який здобув освіту в медвузах пострадянського простору. У Чехії нострифікація – це формальність, з якої все починається. Адже, тільки після нострифікації – лікар вчить мову, складає іспити з академічної різниці предметів (це вже займає півтора-два роки і вимагає постійного проживання в Чехії), потім лікар проходить стажування, спеціалізацію – і випускається з усіма документами на всі чотири сторони.

У Польщі – процес нострифікації є серйозною процедурою, яка завершує етап підготовки та складання іспитів по невідповідності предметів (академічної різниці). По термінах можна заощадити як мінімум рік у порівнянні зі своїм колегою, який почав цей процес в Чехії.

Вартість лікарського іспиту приблизно 600-1000 євро, залежно від польського вузу. Гроші не повертаються незалежно від результату іспиту. Не здав? Плати ще за повторну спробу.
Такий іспит проходить 2 рази на рік у Варшавському медичному університеті, і виглядає так. Український лікар заходить в аудиторію, в якій його чекають 5-6 польських професорів. Кожен відповідає за певну галузь медицини:

  • Хірургія;
  • внутрішні хвороби;
  • педіатрія;
  • акушерство – гінекологія;
  • інтенсивна терапія;
  • ендокринологія.

Лікар, що здає екзамен, в усній формі відповідає на запитання від кожного професора. І так по колу, кілька разів. Польською мовою. Не дивно, що переважна більшість лікарів із Західної України, які самостійно проходять процедуру нострифікації, здають цей іспит з 2-го або 3-го разу.

Дуже важливо розуміти, що пройти нострифікацію, скласти іспити, це ще не означає – працювати лікарем! Наступний етап, у разі успішної нострифікації, здача іспиту з польської мови і 12 місяців стажування в польській лікарні. Обов’язкове стажування в більшості країн, для лікарів пострадянського простору не оплачується, тобто лікар зобов’язаний себе утримувати. Забігаючи наперед, скажемо, що в Польщі експертами ПРОГРАМИ забезпечується можливість суміщення цього стажування з роботою помічником лікаря. Після стажування здається іспит, який відкриває шлях до роботи лікарем і подальшої спеціалізації, залежно від ваших планів.

В рамках Програми «Європа медична для України» розроблена процедура проходження індивідуального підготовчого курсу для складання іспитів з нострифікації лікарського диплому.

Підготовка до нострифікації диплому:

Із врахуванням індивідуальних особливостей освіти Учасника Програми, експерти європейского Фонду розвитку медицини та освіти «Євромед» пропонують:

  • ПОЛЬСЬКИЙ медичний ВУЗ, який є оптимальним для Учасника за вартістю іспиту, формою проведення іспиту і термінам його здачі;
  • ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ГРАФІК ПІДГОТОВКИ – створення індивідуального графіка підготовчого курсу для кожного з Учасників ПРОГРАМИ з метою освоєння відповідного розділу медицини, визначення ступеню готовності до основного іспиту, опрацювання слабких тим, що в комплексі підвищує ефективність підготовки до здачі іспиту з першого разу;
  • ДИСТАНЦІЙНО-МОДУЛЬНИЙ ФОРМАТ ПІДГОТОВКИ – в рамках програми підготовки може відбуватися без відриву від основної лікарсько-медичної діяльності. Під час підготовки до нострифікації лікар може жити і працювати в Україні, або, в рамках ПРОГРАМИ, працювати помічником лікаря в Польщі чи іншій європейській країні.
Вартість ПРОГРАМИ:
підготовка до визнання медичного диплому (нострифікації) – 1 300 євро.

Оплата здійснюється ТРЬОМА ЧАСТИНАМИ:

ЧАСТИНА ПЕРША: сума в розмірі 300 євро – оплачується Учасником ПРОГРАМИ при подачі заявки для аналізу і підбору ВНЗ для складання іспиту.
ЧАСТИНА ДРУГА: сума у розмірі 800 євро – оплачується Учасником ПРОГРАМИ після підбору ВУЗу, визначення академічної різниці, вартості та термінів здачі іспиту, а так само інших формальностей при подачі документів.
ЧАСТИНА ТРЕТЯ: сума у розмірі 200 євро – оплачується після успішної здачі іспиту з нострифікації.
Увага!
У вартість послуги входить оформлення пакету документів, супровід та інформаційна підтримка.

Для участі у ПРОГРАМІ – реєструйтеся на сайті

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...