Нострифікація диплому в Польщі 2022

Нострифікація диплому в Польщі 2022

Підготовчі курси на базі медичних вишив Польщі.

Нострифікація диплому — процедура визнання документів іноземних держав про вищу і післядипломну професійну освіту; тобто погодження відповідних органів державної влади щодо наявності законної сили документів про освіту на території держави.

Нострифікація диплому лікаря в Польщі — предмет частого обговорення серед лікарів, які хоча б раз замислювалися про можливість працевлаштування медиком у Європі. Потрібно відразу зосередити увагу наших колег на тому що цей етап на шляху до працевлаштування має різне значення і потребує різного обсягу зусиль, залежно від європейської країни.

Використані у статті матеріали про нострифікацію документів про освіту лікаря зібрані на основі аналізу, який провели експерти Європейського Фонду Розвитку Медицини і Освіти «Євромед».

Відмінності нострифікації медичного диплома в Польщі і Чехії

Чехія без труднощів проводить підтвердження диплома лікаря, який здобув освіту в медичних вишах пострадянського простору. Нострифікація дипломів лікаря в Чехії — це лише формальність, з якої все починається, адже тільки після нострифікації лікар починає вивчати мову, складати іспити з академічної різниці предметів (цей процес триває рік-півтора і потребує постійного перебування в Чехії), потім лікар проходить стажування, спеціалізацію, і лише тоді випускається з усіма документами на всі чотири сторони.

Процес підтвердження диплома в Польщі — серйозна процедура, яка завершується етапом підготовки та складання іспитів з невідповідності предметів (академічної різниці). Щодо термінів, підтверджуючи диплом у Польщі, можна «заощадити» мінімум рік, як порівняти з колегою, який почав процес підтвердження диплома лікаря в Чехії.

Вартість лікарського іспиту — приблизно 600-1000 євро, залежно від польського вишу. Гроші не повертаються, незалежно від результату іспиту. Якщо іспит не складено, доведеться платити за повторну спробу.

Наприклад, іспит у Варшавському медичному університеті має такий вигляд: іноземний лікар заходить в аудиторію, де на нього чекають 5-6 польських професорів. Кожен відповідає за певну галузь медицини:

 • хірургія,
 • внутрішні хвороби,
 • педіатрія,
 • акушерство — гінекологія,
 • інтенсивна терапія,
 • ендокринологія.

Лікар, який здає іспит, усно відповідає на запитання від кожного професора. І так по колу, декілька разів. Польською мовою. Не дивно, що переважна більшість лікарів із Західної України, які самостійно проходять процедуру нострифікації диплому в польщі, здають цей іспит з 2-го або 3-го разу.

Важливо розуміти, що нострифікація документів про освіту та вдало здані іспити — не означає працевлаштуватись лікарем. Нострифікація диплому лікаря — це лише один із етапів на шляху до працевлаштування! Працевлаштування лікарем можливе тільки у разі успішної нострифікації медичного диплома, складання іспиту з польської медичної мови, 12 місяців стажування в польській лікарні і здачі завершального іспиту LEK. Обов’язкове стажування для лікарів пострадянського простору в більшості країн не оплачується, тобто лікар зобов’язаний подбати про своє забезпечення.

Забігаючи наперед, відзначимо, що в Польщі, з січня 2017 року всі іноземні лікарі, які проходять стажування після нострифікації, вже можуть отримувати заробітну плату.

У рамках проекту «Європа Медична» пропонуємо Вам ознайомитися з комплексною Програмою «Отримання права на лікарську практику в Польщі». Нострифікація дипломів за допомогою нашого фонду, допоможе Вам заощадити час і пройти цю процедуру швидше. 

Важливо! На кожному з етапів реалізації цієї Програми її учасник може самостійно продовжити виконувати дії для отримання права на виконання лікарської діяльності.

З урахуванням індивідуальних особливостей освіти Учасника, в частині процесу нострифікації медичного диплома за програмою «Отримання права на лікарську практику в Польщі» пропонується:
 • ПОЛЬСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ВНЗ, який є оптимальним для Учасника за вартістю іспиту, формою проведення іспиту та термінів його здачі.
 • ДИСТАНЦІЙНО-МОДУЛЬНИЙ ФОРМАТ ПІДГОТОВКИ — у рамках ПРОГРАМИ підготовка може відбуватися без відлучення від основної лікарсько-медичної діяльності. Під час підготовки до нострифікації лікар може жити і працювати в Україні, або, в рамках ПРОГРАМИ, працювати помічником лікаря в Польщі або іншій європейській країні.
Вартість:

Нострифікація диплому + Інтернатура (Staż Podyplomowy) — 2230 євро.

У вартість входить:

 • підготовка та подача пакету документів в медичний ВНЗ Польщі від імені Учасника Програми (переклад, апостилізація, нотаріальне завірення та ін.)

У вартість не входить:

 • оплата здачі іспиту в медичному виші Польщі;
 • переклад і нотаріальне завірення додаткових документів про освіту, які можуть бути потрібні Польському медичному вишу для порівняння освітніх програм;
 • переклад та нотаріальне завірення додаткових документів про освіту, які можуть бути потрібні для часткового або повного підтвердження стажу.

 

Для участі в ПРОЕКТІ реєструйтесь на сайті!

Реєстрація

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 оценок, среднее: 2.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши