Чому є сенс отримати нострифікацію медичного диплома саме в Польщі?

Чому є сенс отримати нострифікацію медичного диплома саме в Польщі?

На сьогодні низка країн ЄС зазнають істотного кадрового дефіциту у сфері охорони здоров’я. Для лікарів із пострадянських країн це дає хороші шанси на визнання освіти та кваліфікації. Часто ці спеціалісти обирають Чехію та Німеччину в надії на гарний професійний старт. Однак ми рекомендуємо Польщу. Чому? Тому що ця країна має безліч переваг у плані нострифікації медичної освіти.

Перевага 1 – польська мова

Незважаючи на те, що польська мова відноситься до складних, для носіїв слов’янських мов її вивчення не становить особливих труднощів. Безліч польських слів співзвучні з українськими та російськими. Крім того, речення в слов’янських мовах будуються приблизно однаково. Якщо займатися польською щодня, то для успішного складання мовного іспиту її можна вивчити за 6-8 міс. На опанування ж німецької або чеської до рівня В2 вам знадобиться набагато більше часу.

Перевага 2 – широкий вибір місць і часу нострифікації

У Польщі можна подавати документи на нострифікацію декілька разів на рік і вибрати зручний для себе час. Якщо при першій спробі лікар зазнає невдачі – нічого страшного, є можливість вибрати зручний час для складання нострифікаційного іспиту в іншому університеті. А в Білостоці, заплативши один раз, ви матимете 2 спроби.

У Чехії подати заяву на іспит (апробаційний) можна тільки 2 рази на рік – лютому та серпні. А в Німеччині передбачене подання великого переліку документів до апробаційного відомства, яке визначає час для іспитів.

Перевага 3 – простота процедури

Нострифікаційний іспит у Польщі простіше, ніж аналогічні іспити в Чехії та Німеччині. У переважній більшості польських університетів він передбачає 150-200 тестових запитань із 1 правильною відповіддю з 5 запропонованих варіантів. Причому подати документи на нострифікацію можна до складання мовного іспиту.

У Чехії визнання вищої медичної освіти включає декілька етапів – мовний іспит, тести з медицини та права, 6-місячна практика та усний іспит. При цьому отримати доступ до усної частини можна тільки після успішного складання мови, двох тестових іспитів і проходження 6-місячної практики.

У Німеччині ж визнання кваліфікації та профпридатності можна чекати 2 роки, хоча в цей проміжний період можна отримати обмежене право на професію та працювати як асистент.

Перевага 4 – кадровий голод у Польщі

У Польщі система охорони здоров’я відчуває найбільший кадровий дефіцит порівняно з іншими країнами ЄС. Можливо, тому шанси на успіх тут вище, ніж у Чехії та Німеччині, де кадровий голод виражений менше.

P. S. Здобувши право на медичну практику в Польщі та відпрацювавши за фахом 3 роки, лікар може розпочати практику в іншій країні ЄС. Для цього знадобиться лише скласти мовний іспит, нострифікація більше не вимагатиметься.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши