«Не приймайте на роботу некваліфікованих медиків!» – президент NRL звернувся з відкритим листом до директорів польських лікарень

«Не приймайте на роботу некваліфікованих медиків!» – президент NRL звернувся з відкритим листом до директорів польських лікарень

На сайті Вищої лікарської палати Польщі (NIL) розміщено відкритий лист президента Вищої медичної ради (NRL), адресований директорам польських лікарень, у якому Анджей Матия просить їх утриматися від прийняття на роботу лікарів з-за кордону без підтверджених дипломів та мовного іспиту.

Йдеться про нові норми закону, що дозволяють працевлаштовувати лікарів, які здобули освіту за межами ЄС, за спрощеною процедурою. Незважаючи на те, що органи професійного самоврядування із самого початку оцінювали цю законодавчу ініціативу негативно, парламентська більшість проігнорувала всі зауваження та застереження, і закон був прийнятий.

Автор листа в яскравих фарбах окреслив можливі негативні наслідки працевлаштування лікарів без підтверджених дипломів та мовного іспиту. Зокрема, він висловив таке побоювання: «Може статися так, що міністр охорони здоров’я видасть право на професійну діяльність людям, які ніколи не займалися медичною професією або не практикували багато років».

Серед негативних наслідків Анджей Матия виділив такі:

  • «зниження рівня безпеки пацієнтів і підвищений ризик несприятливих подій, що призводять до фінансової відповідальності лікарні»;
  • «збиток, заподіяний унаслідок некомпетентності цієї особи, може призвести до професійної, цивільної й навіть кримінальної відповідальності лікаря-опікуна».

«Проблеми спілкування, що виникають через недостатнє знання польської мови, торкнуться таких вразливих ділянок, як:

  • спілкування з пацієнтом, необхідне для отримання інформованої згоди на лікування, його відсутність спричиняє кримінальну та фінансову відповідальність;
  • ведення медичної документації, де фіксується лікування, яка необхідна для реалізації права пацієнта на медичну інформацію та є підставою для розрахунків із державним платником (NFZ);
  • спілкування з іншим персоналом, необхідне для забезпечення професійного та безпечного догляду за пацієнтом із боку всього медичного персоналу», – зазначає автор листа.

На закінчення президент NRL звертається до директорів лікарень із такими словами: «Ви, як керівники лікарні, відповідаєте за надання пацієнтам професійної медичної допомоги та безпечних умов для її надання. Тому я вірю, що в інтересах високих стандартів медичного обслуговування, безпеки ваших пацієнтів і фінансової безпеки лікарень ви не будете ухвалювати рішення щодо приймання на роботу людей, чия професійна кваліфікація не була достатньо перевірена».

Зі свого боку зазначимо, що в окремих воєводствах ситуація з кадрами настільки складна, що деякі лікарні перебувають на межі ліквідації саме через нестачу персоналу. Тому, найімовірніше, керівництво таких установ охорони здоров’я візьме лист до уваги, але все-таки прийматиме на роботу наших лікарів. Просто в них немає іншого виходу.

Але цей лист можна розцінювати як челендж для лікарів з-за східних кордонів Польщі. Для керівництва лікарень будуть важливі комунікативні можливості, зокрема, знання мови, і комп’ютерна грамотність, адже вся документація ведеться в медичних інформаційних системах. І, звичайно, професійний досвід.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши