Реформа охорони здоров’я Польщі: плани на найближчі 2 роки

Реформа охорони здоров’я Польщі: плани на найближчі 2 роки

Уряд Польщі прийняв Національну програму реформ на 2022/2023 роки. Її головні цілі – прискорення впровадження послуг електронної охорони здоров’я та підвищення ефективності, доступності та якості медичних послуг.

Здійснені реформи стосуються трьох аспектів:

  • реформа та реструктуризація лікарського сектору;
  • реформа онкологічної допомоги;
  • реорганізація стратегічної інфраструктури охорони здоров’я.

До Національної програми реформ також включено заходи, спрямовані на збільшення чисельності медичного персоналу. Із цього приводу в документі говориться таке: «У Польщі наявна проблема значної нестачі лікарів та інших медичних працівників, яка є наслідком того, що лікарі та медсестри влаштовуються на роботу за кордоном. Крім того, спостерігається старіння медичного персоналу».

У рамках даної ініціативи на IV квартал 2022 р. заплановане набуття чинності пакету законодавчих актів, спрямованих на підвищення привабливості медичних професій і поліпшення умов праці медичних працівників.

Національна програма реформ передбачає розширення доступу до довгострокового догляду в районних лікарнях. Серед іншого йдеться про розвиток геріатричної допомоги в Польщі. Крім того, реформа передбачає підвищення ефективності роботи центрів вузькоспеціалізованої допомоги та інших установ охорони здоров’я, у тому числі тих, які надають послуги у сфері реабілітації.

Національна програма реформ передбачає збільшення потенціалу наукових досліджень і розробок завдяки створенню відповідних умов у цій галузі, а також підвищенню стабільності та стійкості польського фармацевтичного та біомедичного сектору. Також планується розробити та впровадити нові правові норми в галузі клінічних випробувань лікарських засобів, що має підвищити привабливість їх проведення в Польщі.

Однієї із цілей реформи є створення можливостей для проведення активних фармацевтичних субстанцій і лікарських засобів у країні. Завдяки цьому Польща має стати незалежною від зовнішніх постачальників. Заходи в цій галузі включають створення сприятливих умов для інвестицій у виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів, генериків і біомедичних препаратів.

І нарешті, «цифра». Національна програма реформ передбачає подальший розвиток електронної охорони здоров’я. Заходи, заплановані в рамках реформи, включають:

  • впровадження трьох центральних цифрових сервісів: сервіс підтримки аналізу стану здоров’я пацієнтів; розроблення алгоритмів штучного інтелекту; центральне зберігання медичних даних;
  • оцифрування медичної документації та подальший розвиток сервісу її обміну (ключовим елементом є впровадження електронної медичної документації як на рівні центральних рішень, так і на рівні локальних медичних установ);
  • посилення кібербезпеки в охороні здоров’я.

P. S. Чого очікувати лікарям від Національної програми реформ? По-перше, у Польщі зростатиме потреба у спеціалістах, які спеціалізуються в галузі реабілітації та геріатрії. Уже зараз відчувається істотний кадровий дефіцит серед реабілітологів і геріатрів. По-друге, Уряд Польщі надасть нові рішення для підвищення мотивації медичних працівників, у першу чергу лікарів і медсестер. По-третє, будуть з’являтися нові електронні інструменти, у тому числі з алгоритмами штучного інтелекту.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши