У 2023 р. мінімальна зарплата у Польщі підвищується двічі. Що це означає для лікарів-іноземців?

У 2023 р. мінімальна зарплата у Польщі підвищується двічі. Що це означає для лікарів-іноземців?

Цього року в Польщі передбачене підвищення розміру мінімальної зарплати двічі. 1 січня 2023 р. мінімальна зарплата брутто (до оподаткування) збільшилася з 3 010 до 3 490 зл. З 1 липня на нас чекає ще одне збільшення мінімальної заробітної плати до 3 600 зл.

Збільшення «мінімалки» зумовлене високою інфляцією – згідно із Законом про мінімальну оплату праці дворазове збільшення розміру мінімальної заробітної плати за рік відбувається у випадку, якщо прогнозований індекс зростання цін становить не менше 5 %. Прогноз на цей рік — 10 %. Збільшення мінімальної заробітної плати в 2023 р. приведе до того, що вона буде на 590 зл. більше, ніж торік.

Зрозуміло, що збільшення мінімальної зарплати спричиняє збільшення середньомісячної заробітної плати в економіці. Саме цей показник важливий для лікарів-іноземців, які будуть подавати документи для одержання посвідки на проживання з метою роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації.

Зазначимо також, що зі збільшенням розміру мінімальної зарплати збільшується й мінімальна оплата праці для різних категорій медичних працівників, оскільки ці показники взаємозалежні.

Закон Польщі про іноземців передбачає, що дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи за професією, яка вимагає високої кваліфікації, надається за виконання таких умов:

  • наявність договору (трудового, цивільно-правового), укладеного не менш ніж на 1 рік, на підставі якого іноземець виконує роботу, що вимагає високої кваліфікації;
  • наявність документів, що підтверджують кваліфікацію (копії диплома та його присяжного перекладу);
  • наявність документів, що підтверджують згоду компетентного органу на виконання роботи, що вимагає високої кваліфікації (копія права на професійну діяльність у Польщі, виданого регіональною лікарською палатою, а для лікарів, працевлаштованих за спрощеною процедурою, потрібна ще копія дозволу міністра охорони здоров’я);
  • наявність медичної страховки;
  • і найголовніше – винагорода брутто, зазначена в договорі, повинна бути не нижче ніж 150 % від середньомісячної заробітної плати в народному господарстві за попередній рік.

Для лікарів, які будуть подавати заяву на одержання посвідки на проживання з метою роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації, у 2023 р. щомісячний розмір винагороди повинен становити 8 644,5 зл., оскільки середньомісячна зарплата торік, згідно з розпорядженням Головного статистичного управління від 17 лютого поточного року, становила 5 783,75 зл.

Багато іноземних лікарів працюють у Польщі за цивільно-правовим договором, у якому найчастіше зазначена лише погодинна ставка, але відсутня інформація про кількість робочих годин, які лікар зобов’язаний відпрацювати за місяць. Такий договір може стати причиною відмови в наданні тимчасової посвідки на проживання, оскільки з нього не випливає, що розмір винагороди відповідає критеріям, передбаченим у законі про іноземців.

Цивільно-правовий договір між установою охорони здоров’я та лікарем-іноземцем, на підставі якого лікар буде клопотатися про видачу йому дозволу на тимчасове проживання з метою виконання роботи за професією, що вимагає високої кваліфікації, повинен містити інформацію про погодинну ставку та таку кількість робочих годин, які дозволять роботодавцеві виплатити лікареві зарплату, передбачену в законі про іноземців.

Як повідомляє Управління у справах іноземців, з 1 квітня 2023 р. громадяни України, що мають номер PESEL зі статусом UKR, можуть оформити тимчасову посвідку на проживання для роботи або ведення бізнесу. Рішення не є обов’язковим й адресоване людям, які впевнено почуваються на польському ринку праці й хочуть відмовитися від використання тимчасового захисту.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши