Що може змінитися в процедурі ліцензування лікарів-іноземців у Польщі? Усе не так погано

Що може змінитися в процедурі ліцензування лікарів-іноземців у Польщі? Усе не так погано

Раніше ми повідомляли про те, що Міністерство охорони здоров’я Польщі підготувало проєкт закону, у якому серед іншого запропоновано змінити процедуру видачі умовного права на лікарську діяльність лікарям-іноземцям за спрощеною процедурою, тобто без підтвердження диплома та мовного іспиту.

Що може змінитися в процедурі ліцензування лікарів-іноземців у Польщі в разі схвалення цього законопроєкту Сеймом?

  1. Лікарі-стажисти не будуть подавати до регіональних лікарських палат копії документів, які підтверджують легальність перебування в Польщі.

На сьогодні, згідно з положеннями Закону про професії лікаря та стоматолога, лікар-іноземець для проходження післядипломного стажування повинен надати до лікарської палати такі документи:

  1. переклад та апостиль диплома;
  2. свідоцтво про нострифікацію або про успішне складання верифікаційного іспиту (LEW або LDEW);
  3. довідку про несудимість;
  4. довідку про стан здоров’я;
  5. сертифікат про складання іспиту з польської мови;
  6. документ про право перебування на території Республіки Польща (віза, посвідка на проживання).

Законопроєктом пропонується вилучити зі списку останній документ. Ініціатор змін в обґрунтуванні до законопроєкту пояснює, що перевірка законності перебування іноземця на території Республіки Польща не є обов’язком регіональних лікарських палат. На здійснення даного нагляду вповноважені спеціалізовані служби.

Крім того, діюча наразі практика лікарських палат видавати лікарям право на практику в прив’язці до строку дії документа, що підтверджує легальність перебування в Польщі, часто призводить до труднощів у ситуації, коли лікарі-іноземці закінчують стажування й виходять на резидентуру.

  1. Лікарі, у яких стаж роботи на батьківщині менше 3 років або велика перерва в стажі, зможуть працевлаштовуватися тільки до лікувальних установ, задіяних у лікуванні пацієнтів із COVID. Крім того, їм потрібно буде повідомляти до МОЗу про знання польської мови.

На сьогоднішній день діють 2 процедури спрощеного працевлаштування для лікарів-іноземців.

Перша процедура – для лікарів-спеціалістів, які на батьківщині працювали за спеціальністю не менше 3 років протягом останніх 5 років. Такі лікарі можуть претендувати на спрощене працевлаштування в Польщі за фахом на строк не більше 5 років. Їх може взяти на роботу будь-яка лікарня, незалежно від того, задіяна вона в лікуванні пацієнтів із COVID чи ні. Для отримання дозволу на роботу такі лікарі повинні подати до МОЗу пакет документів, у тому числі повідомити про знання польської мови.

Друга процедура – для лікарів, у яких немає 3 років стажу роботи за спеціальністю або є велика перерва в професійній діяльності (більше 5 років), але вони згодні працювати у відділенні, де лікують пацієнтів із COVID. Такі лікарі також подають пакет документів до МОЗу, але їм не треба повідомляти про знання польської мови.

Законопроєкт, розроблений МОЗом, НЕ змінює першої процедури. Тобто після набуття чинності змін до закону про професії лікаря та стоматолога лікарі-фахівці будуть мати можливість працевлаштовуватися за фахом строком на 5 років без підтвердження диплома та складання мовного іспиту до будь-якої лікарні, незалежно від того, задіяна вона в лікуванні пацієнтів із COVID чи ні.

Пропоновані МОЗом зміни відносяться до другої процедури. Для лікарів, у яких стаж роботи за спеціальністю на батьківщині менше 3 років або в яких перерва в роботі за спеціальністю більше 5 років, буде введена вимога про надання до міністерства, серед інших документів, довідки про працевлаштування (промеси) від медичної установи, призначеної для надання медичних послуг пацієнтам із COVID-19. Ці лікарі також будуть повідомляти до МОЗу про знання польської мови.

P.S. Законопроєкт несе вигоду для лікарів-стажистів – їм не треба буде подавати до лікарських палат копії візи або посвідки на проживання. Оформленням документів про легалізацію перебування та роботи в Польщі можна буде займатися після одержання обмеженого права на лікарську практику з метою проходження післядипломного стажування.

Для лікарів-фахівців, що претендують на одержання лікарської ліцензії за спрощеною процедурою строком на 5 років, ніяких змін не передбачено. Вони як і раніше будуть мати право працевлаштовуватися без підтвердження диплома та складання мовного іспиту до будь-якої лікарні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши