Як заробляти під час післядипломного стажування?

Як заробляти під час післядипломного стажування?

Як відомо, після нострифікації та успішного складання мовного іспиту лікар у Польщі повинен пройти післядипломне стажування тривалістю 13 місяців. Чи можна заробити під час стажування? Це запитання хвилює багатьох лікарів, які хочуть переїхати до Польщі. Заробити можна, і зараз ми розповімо, де та як.

Як вибрати лікарню для стажування?

У Польщі місця для стажування лікарів-іноземців надають як державні, так і приватні лікарні. У приватних лікарнях можна легко домовитися про зарплату під час стажування. Приватні установи отримують прибуток і можуть платити зарплату стажисту із власних доходів.

У державних клініках домовитися про зарплату складніше, особливо там, де немає кадрового дефіциту. Однак ситуація не безнадійна – у деяких університетських і воєводських клініках готові платити, якщо сильно зацікавлені у спеціалісті.

Єдиний нюанс: якщо лікарня готова платити зарплату вже на стажуванні, то лікареві доведеться підписати довгостроковий контракт на 3-5 років. Насправді це дуже добре, тому що такий контракт служить підставою для отримання карти тимчасової посвідки на проживання.

Інформація про лікарні, що надають місця для стажування, є на сайті регіональних лікарських палат. Лікареві необхідно вибрати відразу кілька лікарень і пройти співбесіди. Чим більше лікарень буде у вашому списку, тим більше шансів знайти місце для стажування, де буде пристойна зарплата.

Скільки платять?

Звичайно, лікар-стажист отримує менше, ніж лікар-резидент, але зарплати стажиста вистачить на нормальне проживання з орендою квартири, харчуванням та іншими необхідними витратами. У 2020 р. у лікарнях Поморського, Вармінсько-Мазурського, Опольського воєводств лікарі-стажисти без КП отримують приблизно 1 980 зл. на руки.

Крім того, згідно із Законом стажисти повинні брати чергування по 5 годин 2 рази на тиждень, у сумі це 40 годин на місяць. Чергування потрібно брати тільки в робочі дні. Вони оплачуються окремо – приблизно 14 зл. на руки за годину.

Таким чином, разом із чергуваннями стажист отримує 2 700 зл. Так, це небагато, але набагато більше, ніж ставка лікаря в тій же Україні. Це майже 650 дол. При тому, що стажист – ще не лікар, він не несе відповідальності та не приймає рішення, він навчається. А вже через рік лікар почне отримувати в 2-3 рази більше. Тож рік можна й потерпіти, адже попереду чекає нове життя!

Можна підробити

Зарплата в лікарні – не єдина можливість заробити під час стажування. Вільного часу в стажиста досить, щоб підробляти. І тут є один важливий момент – нострифікація диплома надає право на викладацьку діяльність.

Де ж можна підробити? Найкращий і престижний варіант – це викладач поліцеальної школи. Оплата становить приблизно 50 зл. на годину. Крім того, викладати можна на курсах, тренінгах, займатися репетиторством.

Також можна підробляти опікуном у будинках для людей похилого віку або в реєстратурі приватної клініки (20 зл. на годину) чи займатися написанням і редагуванням медичних текстів (3-10 дол. за 1 тис. знаків).

На завершення зазначимо, що в Польщі найнижчий рівень безробіття серед інших країн ЄС (менше 3 %), тому без роботи ви тут точно не залишитеся.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши