LEW і LDEW як альтернатива нострифікації: старт нових можливостей з 1 січня 2021 р.

LEW і LDEW як альтернатива нострифікації: старт нових можливостей з 1 січня 2021 р.

Як ми повідомляли раніше, поправки до Закону про професії лікаря та стоматолога, прийняті Сеймом цього року, не полегшують визнання в Польщі медичних дипломів із третіх країн. Однак вони передбачають нові можливості для лікарів, які бажають продовжувати свою кар’єру в Польщі.

Йдеться про впровадження ще одного іспиту, що проводиться з метою підтвердження медичного диплома. Він називається Лікарський верифікаційний іспит (Lekarski Egzamin Weryfikacyjny – LEW, для стоматологів – LDEW).

Положення, що стосуються LEW і LDEW, почнуть діяти з 1 січня 2021 р. Поки ще не визначена вартість даного іспиту, вона буде встановлена пізніше постановою Міністра охорони здоров’я. А поки що розберемося в деталях положень, що стосуються LEW і LDEW.

LEW і LDEW будуть проводитися двічі на рік. Для участі в іспиті необхідно подати заяву директорові CEM у такі строки:

 • 28 лютого календарного року, у якому проводиться іспит, – у випадку іспитів, призначених у період із 15 травня по 15 червня;
 • 31 липня календарного року, у якому проводиться іспит, – для іспитів, призначених із 15 жовтня по 15 листопада.

Спочатку необхідно буде створити електронну заявку в системі CEM. Для цього на сайті СЕМ буде розміщена спеціальна форма. Потім заявку треба буде роздрукувати, підписати особисто та передати директорові СЕМ, наприклад, поштою.

Заявка повинна містити такі дані заявника:

 1. ім’я та прізвище;
 2. дату народження;
 3. місце народження;
 4. PESEL або номер і серію паспорта, країну видачі;
 5. громадянство;
 6. адресу електронної пошти та поштову адресу, а також, за наявності, номер телефону;
 7. номер і дату видачі диплома лікаря або стоматолога;
 8. назву, країну, місто та адресу університету, у якому лікар здобув освіту, а також дату його закінчення.

До заяви слід додати оригінал диплома або його копію, засвідчену нотаріусом. На дипломі або його дублікаті повинен бути проставлений або прикріплений апостиль. Крім того, до нього додається присяжний переклад.

Заявник сплачує збір за іспит, ці кошти надходять до державного бюджету. Плата за іспит перераховується на банківський рахунок, зазначений CEM після подання заявки, не пізніше 5 робочих днів із дати закінчення строків подання заявки (28 лютого та 31 липня).

Директор CEM повідомить заявника про місце та дату проведення LEW або LDEW і присвоєний кодовий номер. Повідомлення надсилається за адресою, зазначеною в заявці, не пізніше ніж за 14 днів до дати проведення іспиту.

LEW або LDEW будуть проходити у формі письмових тестів, підготовлених CEM у консультації із представниками польських медичних університетів. Екзаменаційні запитання охоплюватимуть навчальну програму у сфері медицини та стоматології на території Республіки Польща.

LEW і LDEW складатимуться із 200 запитань із 5 варіантами відповідей, одна з яких – правильна. За кожну правильну відповідь дається 1 бал. У випадку відсутності відповіді, неправильної відповіді або більше однієї відповіді бали не нараховуються.

Під час іспиту заборонено використовувати будь-які шпаргалки, пристрої для копіювання, передачі й отримання інформації. Порушення є підставою для дискваліфікації кандидата. Дискваліфікована людина не зможе складати іспити в найближчу дату іспиту після дати дискваліфікації.

Позитивний результат LEW або LDEW отримає учасник, який набрав не менше 60 % від максимальної кількості балів у тесті.
Особі, яка отримала позитивний результат LEW або LDEW, директор CEM повинен видати сертифікат про складання LEW або LDEW протягом 21 дня з дати складання іспиту. Результати тесту будуть доступні на вебсайті CEM. Людина, яка не отримала позитивного результату LEW або LDEW, зможе перескласти іспит іншим разом.

Таким чином, з 2021 р. для підтвердження медичного диплома в Польщі будуть діяти 2 процедури – нострифікація, яку будуть проводити університети, і верифікація, якою займатиметься СЕМ. Сертифікати нострифікації та верифікації будуть приймати лікарські палати для направлення лікаря на післядипломне стажування, і вони будуть рівнозначні.

Однак варто нагадати, що нострифікація диплома відкриває набагато більше можливостей для професійної реалізації, ніж верифікація. Наприклад, нострифікація надає право викладати в поліціальній школі, на курсах та ін., а верифікація ні.
Найближчим часом з’явиться інформація про вартість LEW і LDEW у 2021 р., і ми обов’язково повідомимо про це наших читачів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 3.25 из 5)
Loading...


  Подпишись на новости медицины Польши