Чудотворна крапельниця, або Як у Польщі навчилися заробляти на внутрішньовенних інфузіях

Чудотворна крапельниця, або Як у Польщі навчилися заробляти на внутрішньовенних інфузіях

Для лікарів із країн пострадянського простору не є секретом, що за допомогою крапельниць можна добре поліпшити свій бюджет. Насамперед на крапельницях заробляють лікарі швидкої допомоги. Але насправді таким видом заробітку користуються лікарі всіх спеціальностей, головне, щоб були клієнти. Як виявилося, у Польщі крапельниці теж стали популярними серед певної частини населення й досить чималої.

Зазвичай крапельниці асоціюються в нас із перебуванням у стаціонарі, для багатьох це ще й сигнал про те, що стан хворого важкий. Тим часом, сьогодні можна побачити зовсім інший підхід до внутрішньовенних інфузій. Останнім часом у Польщі з’явилися «вітамінні клініки», що пропонують крапельниці для лікування або полегшення стану при цілому ряді захворювань, у тому числі в разі похмілля або хронічної втоми.

Беручи до уваги той факт, що аж 67 % поляків вживають БАДи, а це один із найбільших показників у ЄС, не дивно, що вітамінні крапельниці є такими популярними серед поляків. Потрібно витратити лише кілька хвилин, щоб знайти портали, які пропонують внутрішньовенні вливання, у тому числі вдома. Найбільш популярними з них надають свої послуги 7 днів на тиждень, 24 години на добу та з доступністю протягом 45 хвилин.

Цікаво, що пацієнт може обрати потрібний йому розчин. І вибір чималий – починаючи від крапельниць для лікування похмілля «через детоксикацію організму та регенерацію печінки» і закінчуючи крапельницями для краси або поповнення дефіциту амінокислот і вітамінів у раціоні.

Дуже насторожує той факт, що попередній лікарський огляд і визначення показань до внутрішньовенного введення розчинів пропонуються лише на деяких ресурсах. При цьому в деяких випадках крапельниці містять снотворні або протисудомні засоби.

На даний тип практики вже звернув увагу омбудсмен у справах пацієнтів. Не дивно, що після консультацій з експертами в галузі клінічної фармакології та внутрішніх хвороб омбудсмен дійшов висновку, що застосування вітамінних інфузій без попередньої діагностики, що підтверджує дефіцит вітамінів або електролітів, є порушенням закону.

Крім того, омбудсмен підкреслює, що такі дії суперечать сучасним медичним знанням, тому медичні установи, які використовують вищеописані методи, можуть бути оштрафовані на суму до 500 тис. зл.

Омбудсмен спирається на результати численних клінічних досліджень, що показують відсутність істотного впливу регулярного введення вітамінів внутрішньовенно на самопочуття хворого, порівнюючи з контрольною групою, яка отримувала плацебо.

До того ж, ураховуючи не до кінця відомий склад «вітамінних розчинів», пропонованих для внутрішньовенного введення деякими постачальниками даних послуг, омбудсмен попереджає пацієнтів про те, що такі методи лікування можуть бути небезпечними або відстрочити рішення про початок ефективного лікування.

Що стосується внутрішньовенного введення вітамінів без попереднього підтвердження їх дефіциту, то така сумнівна терапія може призвести до гіпервітамінозу, який також є небезпечним для здоров’я.

Лікарі повинні чітко розуміти, що їх місія – надавати медичну допомогу пацієнтові. Але коли пацієнт замовляє крапельницю, то він перетворюється в покупця, який хоче придбати товар або послугу, а лікар – у постачальника послуги, для якого принцип «не нашкодь» замінюється на «клієнт завжди має рацію», особливо якщо врахувати, що цей клієнт платить за крапельницю 300-400 зл.

Без сумніву, для медиків така послуга є чудовою можливістю збільшити свій заробіток, але головне, щоб у гонитві за грошима вони не забули про те, що потрібно керуватися принципами доказової медицини, а не почуттями та бажаннями пацієнта.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши