Телемедицина: лікування на відстані чи щось більше?

Телемедицина: лікування на відстані чи щось більше?

Частина № 1

Коли ви перемикаєте смартфон у режим польоту або виймаєте сім-картку – ваш телефон записує вдвічі більше даних. Ваші дії – це сигнал, що ви щось приховуєте.

Проведений кореспондентом Fox News експеримент документально це підтвердив. Він проїхався містом із двома однаковими смартфонами: один був у мережі, а другий – у режимі польоту й без сімки. Після повернення додому та підключення до мережі Wi-Fi обидва телефони негайно акуратно відправили на сервера Гуглу зібрані дані. На кожному смартфоні вихідний трафік був заміряний і розшифрований. З’ясувалося, що телефон, який знаходився в режимі польоту без сім-картки, записав приблизно вдвічі більше географічних координат, моменти входу-виходу з автомобіля та іншу інформацію.

Віртуальний світ є місцем розваг лише для його користувачів. Проте його творцям навпаки – розважатися ніколи. Узяті ними на озброєння комп’ютерні технології розвиваються для реалізації куди більш глобальних завдань, ніж всесвітній засіб від нудьги.

Яке відношення все це має до телемедицини? Безпосереднє.

Але для початку трохи теорії…

Телемедицина, або дистанційна медицина полягає у використанні комп’ютерних і телекомунікаційних технологій для обміну медичною інформацією на відстані.

Цей сегмент охорони здоров’я є одним із найбільш швидко зростаючих в усьому світі, а зараз (і тим паче) набирає обертів.

Ще в 60-ті роки минулого століття в США вже була налагоджена медична телекомунікаційна мережа між військовими базами.
У 80-х рр. на практичні рейки телемедицину поставила Норвегія, де є велика кількість важкодоступних для традиційної медичної допомоги місць. На початку 90-х рр. минулого століття масштабний телемедичний проєкт для моряків цивільного та воєнного флоту був реалізований у Франції.

Телемедицина ділиться на чотири основних напрямки.

1. Медичні консультації персоналу

Організовуються між медиками при виконанні ними професійних завдань. За закритими каналами зв’язку (внутрішня мережа) здійснюється обмін службовою інформацією. Це може бути що завгодно: як передавання даних з історії хвороби пацієнта, так і онлайн-консультація вузького спеціаліста в момент операції.

2. Теленавчання персоналу

Дистанційне проведення навчальних семінарів та інших науково-практичних заходів, які допомагають лікарям в їх безперервній медичній освіті.

3. Домашня телемедицина

Дистанційне надання як первинної медичної допомоги пацієнтові, так і допомоги пацієнтові, який страждає на деякі хронічні захворювання, наприклад серцеву недостатність та проходить курс лікування в домашніх умовах. Медичні консультації, видання онлайн-рецептів і т. п.

Виходячи з опису трьох напрямків, телемедицина як явище не викликає побоювань. Створена на благо та має медично-філантропічний характер.

Насправді ж телемедицина створювалася виключно з метою та для розвитку головного її напрямку.

4. Четвертий напрям телемедицини – контроль стану здоров’я людини.

Далі буде…

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши