Сенат уніс чергові поправки до проєкту Закону про професії лікаря та стоматолога

Сенат уніс чергові поправки до проєкту Закону про професії лікаря та стоматолога

У четвер, 18 червня, Сенат уніс чергові поправки до проєкту Закону про професії лікаря та стоматолога. «За» проголосували 97 сенаторів, 2 утрималися та жодного «проти».

Нагадаємо, що процес підготовки поправок до цього Закону триває більше ніж пів року. Раніше очікувалося, що вони набудуть чинності 1 квітня 2020 р. Однак бурхлива дискусія, викликана його окремими положеннями, унесла істотні корективи до плану уряду.

Спірні положення про працевлаштування іноземних лікарів залишилися без змін

Як і раніше, у законопроєкті найбільш спірними залишаються положення, що передбачають значне полегшення працевлаштування іноземних лікарів з-за кордонів ЄС. В останній версії документа вони так і залишилися без змін.

«Спрощений процес надання права на медичну практику лікарям, які здобули освіту за межами ЄС, викликає сумніви відносно безпеки та належного функціонування польської системи охорони здоров’я», – сказала Агнешка Горгонь-Комор, прессекретар сенатора, додавши, що в пропонованих положеннях не зазначені критерії для перевірки фактичних знань і навичок випускників медичних факультетів за межами ЄС.

Цю думку не поділяє уряд. «Лікар, який хоче практикувати свою професію в Польщі, отримуватиме право на медичну практику на підставі запрошення конкретної установи. При цьому він повинен закінчити п’ятирічне навчання, мати трирічний досвід роботи та звання спеціаліста. Він буде подавати заяву до регіональної медичної палати, яка перевірить ці документи та направить його на додаткове стажування», – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Юзеф Щурек-Желязко./

Голова комітету Сенату з охорони здоров’я Беата Малецька-Лібера підкреслила, що медичне співтовариство очікує цей акт. «Він регулює підготовку стажистів, резидентів і фахівців, і, як ми знаємо, у нас не вистачає персоналу. Ми б хотіли, щоб кількість лікарів збільшилася», – зазначила вона. На думку пані Беати, система охорони здоров’я в Польщі має багато недоліків, пов’язаних із фінансуванням та організацією. Зокрема, вони були виявлені під час боротьби із триваючою пандемією.

Нова дискусія викликана поправками до «положення про совість

Останні пропоновані урядом зміни серед іншого стосуються інформаційного зобов’язання, що відноситься до «положення про совість». У діючій редакції Закону воно передбачає, що лікар може утримуватися від надання медичних послуг, несумісних з його совістю. При цьому він зобов’язаний проінформувати пацієнта про можливість отримання послуги в іншого лікаря або в іншій установі охорони здоров’я.

На етапі роботи з документом було запропоновано виключити обов’язок лікаря інформувати пацієнта про можливість отримання медичної послуги в іншого лікаря. Однак парламентський комітет з охорони здоров’я виступив проти цієї ініціативи й зажадав повернути відповідне положення до законопроєкту.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров’я Юзеф Щурек-Желязко заявив, що «інформаційну функцію завжди може виконувати Національний фонд охорони здоров’я, який повністю обізнаний про каталог послуг, надаваних окремими медичними організаціями».

Проте положення про обов’язок лікаря інформувати пацієнта про можливість отримання медичної послуги в іншого лікаря було повернуте до проєкту Закону. Слід зазначити, що в основному дискусія стосується процедури аборту, коли в плода виявлені глибокі порушення розвитку.

Малгожата Трач, співголова Партії Зелених Польщі та член Сейму вважає, що консервативна партія «Право та Справедливість» використовує будь-яку можливість для обмеження прав жінок. «Пропоновані положення приведуть до того, що жінки, які опинилися у важкій ситуації, залишаться без підтримки, допомоги та базового співчуття з боку лікарів», – сказала вона.

Наразі проєкт Закону знову спрямований у Сейм, а ми й далі будемо стежити за розвитком подій та інформувати наших читачів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши