Філіп Новак, голова NFZ про поточну ситуацію в польській охороні здоров’я

Філіп Новак, голова NFZ про поточну ситуацію в польській охороні здоров’я

Недавно Філіп Новак, голова Національного фонду охорони здоров’я Польщі, дав інтерв’ю, у якому розповів про поточну ситуацію в системі охорони здоров’я та плани на майбутнє. Наведемо основні його тези.

Про четверту хвилю коронавірусу

«Ми боролися з пандемією протягом півтора року і з кожною хвилею накопичували досвід. Вважаю, виходячи з наявних у нашому розпорядженні прогнозів, що четверта хвиля буде нижча від попередніх. Я також вірю, що поляки будуть поводитися відповідально й робити щеплення від COVID-19».

Про стан фінансів NFZ цього року

«Наразі в нас дуже стабільна фінансова ситуація, і план на 2022 р. перевищує поточний на 3,8 млрд зл., що дає нам хороші перспективи на майбутнє. З початку пандемії ми вже витратили більше 23 млрд зл. на різні завдання, пов’язані з COVID-19. Ці гроші надходять не із внесків на медичне страхування, але NFZ ефективно й прозоро їх розподіляє.

У проєкті плану на наступний рік зберігається більша частка видатків на стаціонарне лікування. Однак ми також хочемо поліпшити доступність амбулаторних послуг, впроваджуємо профілактичні програми. Ми очікували, що доходи від страхових внесків в епоху COVID-19 можуть бути нижчими. В остаточному підсумку реальна економічна ситуація виявилася більш сприятливою».

Про 7 % ВВП на охорону здоров’я та законопроєкт про якість медпослуг

Проєкт закону про 7 % ВВП на охорону здоров’я вже опрацьовується в Сеймі. Він передбачає збільшення державного фінансування охорони здоров’я до даного рівня в 2027 р. Більше коштів буде надходити в основному за рахунок збільшення податку на охорону здоров’я до 9 % відповідно до нових податкових правил, які набудуть чинності з наступного року.

Ми прагнемо цінувати тих постачальників послуг, які пропонують пацієнтам найвищу якість. Серед параметрів, що визначають фінансування, повинні бути критерії якості обслуговування пацієнтів. Оцінка якості й догляд за пацієнтами – ключовий елемент стратегії NFZ. Завдання, заплановані для Фонду в законопроєкті про якість, розширюють цю сферу, але оцінка якості не є нововведенням у нашій установі».

Про зарплати медперсоналу та кадрову ситуацію

«Закон про збільшення видатків на охорону здоров’я дозволить знайти додаткові фінанси для поліпшення доступності медичної допомоги в тому числі й шляхом збільшення базових ставок. Що стосується кадрових проблем, ми отримали інформацію про закриття відділень деяких лікарень у зв’язку з кадровою кризою. Сподіваюся, це тимчасова ситуація. Коли ми впораємося з епідемією, буде легше вирішувати кадрові проблеми».

Про те, коли закінчиться епідемія

«Здебільшого це залежить від нас самих. Коли наше суспільство буде готове до масової вакцинації, ми зможемо розраховувати на життя без обмежень, пов’язаних з епідемією».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши