Іноземці в Польщі: актуальна ситуація у сфері трудової міграції

Іноземці в Польщі: актуальна ситуація у сфері трудової міграції

Наш інформаційний ресурс призначений для спеціалістів сфери охорони здоров’я, які зацікавлені в побудові кар’єри в Польщі. Але ж часто в родині лікаря, стоматолога або фармацевта є представники інших професій. Отже, інформація про ситуацію із трудовою міграцією в цілому може бути цікава й корисна для нашої аудиторії. Де ж сьогодні працюють іноземці в Польщі?

Епідемія наклала свій відбиток на приплив іноземців до Польщі. У першому півріччі 2020 р. видано майже на 19 тис. менше дозволів на роботу, ніж у відповідний період 2019 р. Українців у Польщі стає менше – за перші 6 міс. поточного року їм було видано на 17 тис. менше дозволів на роботу, ніж за аналогічний період попереднього року.

Якщо говорити про громадян різних країн, то найбільшу кількість дозволів на роботу за перші 6 міс. поточного року отримали:

  • українці – 145 000,
  • білоруси – 1 200,
  • грузини – 4 000,
  • індійці – 4 000,
  • молдавани – менше 4 000,
  • узбеки – менше 4 000,
  • філіпінці – 3 000.
  • громадяни Бангладеш і Непалу по 2 000 дозволів.

Політична ситуація в Білорусі на подані дані не вплинула, оскільки йдеться про ситуацію в першому півріччі.

Де працюють іноземці?

Найчастіше дозвіл на роботу для іноземців видається для таких професій і спеціальностей, як промислові робітники та майстри, оператори й монтажники машин та пристроїв, а також робітники, що виконують прості роботи. Українці найчастіше працюють промисловими робітниками та майстрами. Серед техніків найчастіше зустрічаються білоруси та громадяни Узбекистану. Як спеціалісти до Польщі в основному приїжджають українці та індійці.

Менше спеціалістів IT, але більше лікарів з України

гідно з Барометром польського ринку праці – 2020, підготовленим PEsonnel Service, на початку року в кожній десятій польській компанії працювали українці. Кожний п’ятий громадянин України обіймав посаду середнього рівня, а кожний десятий – вище. За підсумками першого півріччя 2020 р. видано 353 дозволи на роботу для спеціалістів охорони здоров’я, з них 124 для українців, і 2 224 – для ІТ-спеціалістів, у тому числі 593 для громадян України.

У зв’язку з падінням польської економіки та перешкодами в прикордонному русі інтерес до кваліфікованих фахівців з України знизився практично за всіма професіями. Є декілька винятків. Це лікарі та медсестри. Однак ідеться про невелику групу спеціалістів, які практично не помітні в загальній кількості дозволів, виданих українцям (145 тис.).

Також варто зазначити збільшення українського менеджменту в Польщі. Однак ця група спеціалістів також незначна. Менеджерам з України було видано всього 50 дозволів на роботу.

Ситуація з IТ-спеціалістами складніша. Хоча вони отримали менше дозволів на роботу, попит на них в останні місяці не знизився. Просто замість того, щоб приїжджати до Польщі, вони працюють віддалено з дому, що знижує ризик затримки реалізації проєкту.

Інші українські спеціалісти відчули скорочення ринку праці в Польщі. «Польські компанії будуть охочіше знову залучати фахівців з України до роботи, коли ми повернемося на шлях стабільного економічного зростання. Відбудеться це не раніше наступного року. Однак під час кризи люди, що виконують роботу, за яку поляки не хочуть братися, здаються незамінними», – резюмує Кшиштоф Інглот, президент кадрової служби PEsonnel Service.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши