Польща не буде спрощувати процедуру отримання права на медичну практику для лікарів з-за кордонів ЄС

Польща не буде спрощувати процедуру отримання права на медичну практику для лікарів з-за кордонів ЄС

Головна лікарська палата повідомляє, що Сейм Республіки Польща підтримав деякі поправки Сенату до закону про професію лікаря та стоматолога. 16 липня 2020 р. на пленарному засіданні Сейму була розглянута доповідь Парламентського комітету з охорони здоров’я про поправки Сенату до Закону про внесення змін до Закону про професії лікарів і стоматологів та деякі інші акти.

Серед поправок Сенату, прийнятих Сеймом, найбільш важливими є ті, що стосуються виключення таких положень:

  • щодо спеціальної процедури надання обмеженої ліцензії лікарям-практикам з-за кордонів ЄС,
  • надання додаткових балів за лист про наміри в процедурі кваліфікації для спеціалізації.

Що ж саме виключив законодавець із законопроєкту

Нагадаємо, що на етапі підготовки законопроєкту міністерство охорони здоров’я виступило з ініціативою спростити отримання права на медичну діяльність для лікарів з-за кордонів ЄС. Для них замість процедури нострифікації та складання мовного іспиту пропонувалося ввести верифікацію. Однак після верифікації ці лікарі змогли б працювати тільки в конкретній лікарні, яка їх запросила на роботу.

Польське лікарське співтовариство неодноразово виступало проти даного положення не стільки через процедуру верифікації, скільки через можливе звільнення іноземних лікарів від мовного іспиту. Дійсно, важко уявити собі лікаря, який працює в Польщі, не знаючи польської мови. Сейм прислухався до думки польського лікарського самоврядування та виключив дане положення із законопроєкту.

Процедура отримання права на медичну діяльність у Польщі залишається без змін і включає:

  • мовний іспит у Головній лікарській палаті,
  • нострифікаційний іспит в одному з медичних університетів,
  • післядипломне стажування – 13 міс.,
  • іспит на отримання права на медичну практику – LEK.

Другий важливий момент стосується права на спеціалізацію. Міністерство пропонувало додавати бали тим претендентам, які отримали листа про наміри надати їм місце для резидентури від керівництва клініки. Польські резиденти активно обговорювали дану поправку, і багато хто висловлював свій протест, уважаючи, що вона створює поле для корупції та умови для виникнення «сімейних спеціальностей».

Насправді дана поправка виглядає сумнівною з точки зору рівноправності при отриманні спеціалізації. Адже зараз, чим краще лікар складає LEK, тим більше вибір спеціалізацій, і це справедливо. Сейм вибрав найкраще рішення – поправку про надання додаткових балів за лист про наміри виключено із проєкту закону.

Зазначимо, що на всіх етапах законодавчого процесу медичне самоврядування боролося за усунення вищезгаданих положень із проєкту закону про професію лікаря та стоматолога. А ми будемо продовжувати стежити за ходом розгляду законопроєкту та інформувати наших читачів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши