Через місяць черговий LEK: як готуватися та чи варто турбуватися?

Через місяць черговий LEK: як готуватися та чи варто турбуватися?

Залишився лише місяць до чергового підсумкового іспиту, який складають польські лікарі-стажисти. Після складання цього іспиту та виконання програми післядипломного стажування свіжоспечені лікарі одержать довгоочікувану ліцензію на лікарську практику (Prawo wykonywania zawodu – PWZ).

Для когось підсумковий лікарський/стоматологічний іспит (LEK/LDEK) – це довга історія навчальних годин, витрачених на презентації, книги та базу питань у боротьбі за максимально можливий бал, а для когось – просто черговий іспит. Усе залежить від того, чим лікар має намір займатися після стажування – пробувати вступати до резидентури на популярну спеціалізацію, де великий конкурс, чи обрати спеціалізацію «простішу», де невеликий конкурс, або не вступати до резидентури, а працювати в первинній ланці.

Чи досить просто скласти цей іспит, або ж варто поборотися за більш високий бал? Кількість підходів до LEK/LDEK практично не обмежена. Теоретично умовою для одержання PWZ і можливості вступу на спеціалізацію є позитивний результат іспиту, тобто більше 56 % правильних відповідей.

Може здатися, що турбуватися немає про що. Для лікарів, які не мріють про найпопулярніші спеціалізації, такі як дерматологія, офтальмологія, радіологія та ендокринологія, цей іспит не повинен бути складним.

Однак для тих, хто обрав спеціалізації з різко обмеженою кількістю місць, LEK може виявитися нескінченною історією підвищення свого бала. Скільки потрібно балів, щоб бути спокійним? Ураховуючи, що наступний набір до резидентури буде проводитися за новими правилами, відповіді на це запитання точно не знає ніхто.

Як підготуватися до іспиту? У першу чергу – база. Оскільки було введене правило – 70 % запитань має бути із загальнодоступної бази, здається, що найважливіший елемент підготовки – це заучувати відповіді на запитання з бази. База запитань із варіантами відповідей розміщена на сайті Центру медичних іспитів (СЕМ). Однак там не зазначено правильні відповіді. Тому лікарі користуються різними платформами, де подано запитання з бази із правильними варіантами відповідей.

Чи ефективний цей метод? Скоріше так, тому що це гарантує 70 % правильних відповідей або близько того. У всякому разі для одержання позитивного результату такого зубріння вистачить. Інші 30 % запитань – лотерея.

Чи є сенс у такому методі підготовки? Скоріше ні, тому що вже через кілька тижнів після складання іспиту всі знання, здобуті таким шляхом, зникнуть. Звичайно, доступність 70 % екзаменаційних запитань полегшує завдання лікаря-стажиста, але раціональність такого підходу сумнівна.

Якщо ви хочете ґрунтовно підготуватися до LEK і, до речі, освіжити свої знання й заповнити пробіли (які є в кожного з нас), то кращий варіант – чесно сісти за підручники й гарні презентації, складені професіоналами (але все-таки не забувати й про базу).

У кожного лікаря є сильні та слабкі сторони – хтось добре знає хірургію, хтось гінекологію, а хтось – педіатрію. У такій великій сфері, як медицина, неможливо бути експертом у всьому. Тому ми радимо зосередитися на тих напрямках, які надалі можуть знадобитися на практиці.

У польських лікарів різні стратегії підготовки до LEK. Деякі бажають ґрунтовно готуватися, щоб з першого разу одержати максимальний бал, а хтось готується до двох або трьох складань, щоб потім була можливість вибору кращого результату на конкурс під час вступу до резидентури.

З одного боку, одноразовий підхід трохи ризикований, якщо недостатньо добре до нього підготуватися, але, з іншого боку, повторення цього іспиту – марна витрата не тільки грошей, але й часу.

Стоматологи складають LDEK 6 вересня, лікарі – LEK 24 вересня. Усім, хто готується до складання іспиту, бажаємо удачі та тримаємо за вас кулачки.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши