Спрощене працевлаштування лікарів у Польщі: Вищий суд виніс рішення, що стосується документа про знання польської мови

Спрощене працевлаштування лікарів у Польщі: Вищий суд виніс рішення, що стосується документа про знання польської мови

Сьогодні в нас дві новини із приводу змін процедури спрощеного працевлаштування лікарів у Польщі. Почнемо з хорошої. Як відомо, наразі в Польщі діє спрощена процедура працевлаштування лікарів і стоматологів, які здобули кваліфікацію за межами ЄС. Згідно з положеннями Закону про спрощене працевлаштування, у період оголошеної епідемічної загрози або епідемії лікарів з-за меж ЄС можна приймати на роботу без підтвердження диплома та складання мовного іспиту.

Після набуття чинності закону Вища лікарська палата видала постанову про те, що всі лікарі, які претендують на отримання лікарської ліцензії за спрощеною процедурою, повинні надати документ, що підтверджує знання польської мови.

У свою чергу, Міністр охорони здоров’я звернувся до Верховного суду зі скаргою із приводу даної постанови Вищої лікарської палати. Наприкінці грудня минулого року Верховний суд виніс постанову про неправомірність вимог Вищої лікарської палати.

Згідно з рішенням Верховного суду, «у період епідемічної загрози та епідемії органи державної влади зобов’язані діяти та співпрацювати. Законодавче регулювання, що вводить спрощений порядок доступу до медичної професії, не може бути обмежене положеннями регламентів професійного самоврядування. Уведення додаткових вимог, що не випливають із закону, не допускається».

На практиці маємо таке. Щоб отримати довідку від лікарні про працевлаштування, лікар-іноземець повинен пройти співбесіду з адміністрацією установи охорони здоров’я. Тому так чи інакше він повинен знати польську мову на комунікативному рівні.

Проте скасування вимоги про надання регіональній лікарської палаті документа про знання польської мови зменшує бюрократію та спрощує процес отримання умовного права на лікарську діяльність.

І ще одна новина. Міністерство охорони здоров’я Польщі розробило проєкт закону, яким серед іншого пропонується змінити процедуру спрощеного доступу до лікарської діяльності в період епідемічної загрози для лікарів із країн, що не є членами ЄС. У випадку якщо закон схвалить Сейм, то приймати на роботу лікарів за спрощеною процедурою будуть тільки лікарні, які займаються лікуванням пацієнтів із COVID-19.

В обґрунтуванні до проєкту закону зазначене таке. «До Закону про професії лікаря та стоматолога пропонується ввести додаткові вимоги для лікарів, які здобули кваліфікацію за межами держав – членів ЄС і просять про надання їм права на лікарську діяльність на території Республіки Польща за спрощеною процедурою в період оголошеної епідемічної загрози або епідемії.

Зокрема, згода міністра на надання умовного права на лікарську діяльність повинна видаватися тільки лікарям, які будуть підтримувати систему охорони здоров’я в боротьбі з епідемією. Тому лікарі, які хочуть скористатися спрощеною процедурою працевлаштування, повинні отримати гарантії прийняття на роботу тільки від установ охорони здоров’я, призначених для надання допомоги пацієнтам, що страждають від COVID-19.

У випадку відсутності попиту на лікарів і стоматологів у таких установах охорони здоров’я або якщо ці установи будуть ліквідовані у зв’язку з поліпшенням епідемічної ситуації, видача відповідних дозволів буде неправомірною».

На сьогодні наших лікарів приймають на роботу за спрощеною процедурою всі лікарні, які відчувають гострий кадровий дефіцит, незалежно від наявності в ній ковідного відділення. Строк дії трудового договору з лікарем, найнятим за спрощеною процедурою, становить 5 років без права продовження.

Якщо Сейм схвалить проєкт закону, пропонований міністерством, то можливості для спрощеного працевлаштування лікарів з-за кордонів ЄС значно звузяться. Проєкт закону винесено на суспільне обговорення 30 грудня минулого року. Суспільні консультації тривають 1 місяць. Це означає, що скоро документ направлять до Сейму. У випадку схвалення закон має набути чинності через 14 днів після офіційної публікації в Щоденнику законів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши