Боротьба з епідемією SARS-CoV-2 у Польщі: що нового?

Боротьба з епідемією SARS-CoV-2 у Польщі: що нового?

Можливості сімейних лікарів направляти на тестування розширилися. У Польщі опубліковано постанову, яка дозволяє сімейним лікарям призначати пацієнтам тест на SARS-CoV-2 на підставі актуальних медичних знань і досвіду. Для видання направлення на молекулярний тест необхідно, щоб лікар зазначив показання для його проведення з урахуванням поточних медичних знань. Крім того, прийняти рішення щодо видання направлення на тестування лікар може як після обстеження, так і після телеконсультації.

Донедавна в Польщі діяла постанова, згідно з якою сімейний лікар міг призначити діагностичний тест тільки за наявності таких симптомів: температура вище 38 0C, кашель, задишка та втрата нюху або смаку. Крім того, для видання направлення лікар повинен був обов’язково провести фізикальне обстеження.

Нові правила діють із 9 жовтня 2020 р.

Збільшено кількість лікарняних ліжок

Кількість ліжок для пацієнтів із COVID-19 збільшується. У кожному воєводстві буде працювати як мінімум одна координаційна лікарня з додатковими пунктами інтенсивної терапії для пацієнтів, інфікованих коронавірусом.

Координаційна лікарня буде діяти як головна лікарня у воєводстві. Її діяльність буде зосереджена на медичній допомозі та догляді за пацієнтами з COVID-19.

Директори цих установ будуть включені до воєводських груп кризового управління, які будуть координувати такі заходи:

 • потік пацієнтів між лікарнями за узгодженням із лікарями з інших лікарень, лікарями первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторною спеціалізованою допомогою;
 • рух «мазків» і машин швидкої допомоги;
 • переведення хворих до ізоляторів.

Завдяки збільшенню кількості лікарень кількість доступних ліжок збільшиться до 13,5 тисяч.

Протиепідемічні заходи знову посилюються

З 10 жовтня поточного року по всій країні діють такі правила:

 1. Обов’язок закривати ніс і рот у магазинах, автобусах, а також і на вулиці. Від цього обов’язку звільняються тільки люди, які мають медичну довідку або документ, що підтверджує інвалідність.
 2. Нові правила роботи ресторанів і кафе. Щоб мінімізувати поширення коронавірусу в регіонах, яких входять до червоної зони, ресторани та кафе працюватимуть із 6:00 до 22:00. У закладах громадського харчування по всій країні має бути гарантована безпечна відстань між відвідувачами – не менше 4 м2 на людину. Також по всій країні заборонені танці в ресторанах та інших закритих приміщеннях.
 3. Масові заходи, такі як весілля, хрестини, обмежуються за кількістю гостей. У червоній зоні – максимум 50 осіб, в інших регіонах – 75. Це обмеження набуде чинності з 17 жовтня.
 4. Нові правила діють і для культурних заходів. У червоній зоні організація та участь у культурних заходах заборонені. В інших регіонах у закритих приміщеннях кількість учасників обмежена 25 % від можливого, на відкритому просторі – не більше 100 осіб, при цьому кількість глядачів, слухачів, відвідувачів або учасників не може перевищувати 1 людину на 5 м2. У кінотеатрах по всій країні кількість учасників обмежена 25 % від можливого.
 5. Як і раніше діятиме обмеження на кількість учасників зборів і зустрічей. Максимум у таких заходах можуть брати участь до 150 чоловік. Учасники повинні прикривати рот і ніс та триматися на відстані не менше 1,5 м один від одного.
 6. Перетин кордону та карантин

  Кордон із Росією можна перетинати тільки в Безледах і Гжехотках, кордон із Білоруссю – у Кузні, Бобровниках і Тирасполі, а з Україною – у Дорогуську, Корчовій, Гребенне, Медику та Будомежі.
  Список категорій громадян, яким дозволено в’їзд на територію Польщі, розміщено на сайті strazgraniczna.pl.

  Звертаємо увагу на те, що до даного списку включено громадян Білорусі. Що стосується обов’язкового карантину, то на сьогодні його тривалість – 10 днів. Список категорій громадян, які звільнені від проходження карантину, також розміщено на сайті прикордонної служби.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши